Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
        

KAYA: YEREL YÖNETİMLER KALKINMA ADINA ÖNEM TAŞIYOR 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı Meclis Toplantısı A.Hamit Kaya başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaya, Mart ayında yapılacak olan yerel yönetimler seçiminin önemine değinerek, “Tüm siyasi partilere aynı mesafede duran Elazığ TSO, 30 Mart sonrası oluşacak olan yeni yerel yönetim birimleriyle ilimizin kalkınma ve gelişmesi için ortak çalışmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

 

Kaya yaptığı konuşmada “Malumunuz olduğu üzere, 30 Mart tarihinde Ülkemizde yerel seçimler icra edilecektir. Bu kapsamda Odamıza siyasi partilerimizin ziyaretleri sürmekte ve bu ziyaretlerde Odamız tarafından hazırlanmış olan ve ilimiz için önem taşıyan konularla ilgili dosyalarımız takdim edilmektedir.

Yerel yönetimler, illerin sosyo-ekonomik ve kültürel yönden kalkınma ve gelişmesi adına çok önemli bir yer tutmaktadır. Tüm siyasi partilere aynı mesafede olan Odamız, bu ziyaretlerde tüm adaylara bu dosyamızı sunmakta ve 30 Mart sonrası için müşterek çalışma temennisini iletmektedir.

Yerel yönetimler, kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin müşterekliğinde yapılacak her çalışma illimizin kalkınma ve gelişmesine çok ciddi manada katkı sağlayacaktır. Odamız tarafından hazırlanmış olan ve 5 ana başlıkta 35  maddede belirtilmiş olan sorunların bir çoğu yerel yönetimlerle işbirliği yapılmak suretiyle çözülebilecek  konuları içermektedir.

Dolayısı ile, gerek iş dünyası, gerekse tüm halkımız adına çok önemli bir süreç olan bu dönemde, kurumlar arası etkin işbirliği ile, İlimizi geleceğe hazırlayacak çalışmaların yapılabileceği muhakkaktır. Başta Üyeler olmak üzere, toplumun bir talep makamı olarak bizlerden beklentisi de aslında bu koordinasyonu sağlama görevidir.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak, seçimler öncesi gündeme taşınmış olan bu beklentilerin seçimler sonrasında takibinin yapılarak, Yerel Yönetimler ve diğer ilgili tüm kurumları bir araya getirme sorumluluğumuzun ısrarla devam edeceğini belirtmek istiyorum.

Elazığ’ın bulunduğu bölgede her alanda kalkınma ve gelişme adına örnek bir il olması noktasında, hazırlanan bu raporun takibi, geleceğimiz adına bizlere önemli sorumluluklar yüklemektedir.

Bu düşüncelerle, seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini diler, Tüm Meclis üyelerimize katılımları ve katkılarından dolayı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Yönetim Kurulu Faaliyetleri Okundu

Meclis Toplantısında Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Yüksel tarafından Şubat Ayı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu okunarak Meclis üyelerine çalışmalar hakkında bilgiler verildi. 

ŞUBAT 2014 YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ

-     TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği), AB ve aralarında Elazığ TSO’nun da bulunduğu 5 ilin odaları tarafından desteklenen ve kısa adı KUYAP olan, Çalışanların ve KOBİ’lerin Küresel Ekonomiye Uyumu Projesinin Ocak ayı içerisinde Elazığ, Batman ve Diyarbakır toplantılarının ardından Şubat ayı içerisinde Malatya tanıtım toplantısı Odamızın katılımı ile yapılmıştır.

 

-     KUYAP Projesinin eğitim ihtiyaç analizi tamamlanmış olup, 11 Mart 2014 tarihinde Odamızda geniş katılımlı bir çalıştay hazırlığı devam etmektedir.

 

-   Kırsal Kalkınma Ajansı ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilmiş olan Mali Destek Programlarıyla ilgili olarak Odamız Üyelerine yönelik bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulmuştur.

 

-     Yerel seçim çalışmaları kapsamında Odamızı ziyaret eden siyasi parti temsilcilerine Odamız tarafından hazırlanan ve ilimizin çözüm bekleyen sorunlarıyla ilgili dosta takdim edilmektedir.

 

-    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzmanlarıyla Odamızda yapılan toplantı ile Haziran ayı içerisinde Bakanlık ile müşterek olarak üyelerimize yönelik bir dizi eğitim programı yapılması kararlaştırılmıştır.

 

-    Odamız iştiraklerinden olan FIRAT TEKNOKENT ziyaret edilerek, yapılan çalışmalar yerinde incelenmiş, Girişimciliği destekleyerek, iş, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge), inovasyon, teknoloji ve bilişim ortamının iyileştirilmesiyle bölgesel rekabet gücünü arttırma amacıyla yürütülmekte olan FIRASET Projesi kapsamında 24 Şubat 2014 Pazartesi günü “İş Modelleme  -  İş Modeli Oluşturma Oturumları” öğrenciler ve yeni girişimcilere yönelik uygulanmıştır.

 

-            İlimizin tanıtımına önemli bir katkı sağlayan Uluslar arası Hazar Şiir Akşamları ve Uluslar arası Çaydaçıra Film festivali hazırlık toplantılarına katılım sağlanmış ve Sayın Valimiz ile ilimizdeki kurum ve kuruluşlar ile STK’ların da katılımı ile değerlendirme toplantısı Odamız ev sahipliğinde yapılmıştır.

 

-   Elazığ Dernekler Federasyonu, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Odamız tarafından ilimizde uygulanacak olan “Girişimci Kente Doğru” eğitim projesinin uygulama safhaları hususunda Odamızda tarafların katılımı ile bir toplantı yapılmıştır.

 

-    İlimizin tanıtımı, sorunlarının gündeme taşınması ve beklentilerin ilgili mercilere duyurulması anlamında Posta Gazetesi ve Kanal 5 TV’de etkili iletişim çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

 

-    TOBB başta olmak üzere, ulusal ve yerel çeşitli kurum ve kuruluşlar ile Resmi Gazete’de yayınlanan genelge ve mevzuatlarla ilgili duyurular Odamız tarafından üyelerimizle Basın Bültenleri, Web sitesi, e-posta ve GSM yolu ile paylaşılmıştır. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1697 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.3.2014 10:11:00
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.