Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ELAZIĞ VERGİSİNE SADIK BİR İL

Elazığ Defterdarı Erdoğan Yıldıraner ve defterdarlık yetkilileri 25. Vergi Haftası münasebetiyle Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret etti.

 

 

Vergi Tahsilat Oranı Yüzde 80

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Defterdar Erdoğan Yıldıraner, Elazığ’ın vergi mükellefiyetini yerine getirme konusunda hassas olduğunu belirterek, “Vergi haftası dolayısıyla Defterdarlık olarak ilimizdeki kurum ve kuruluşlar ile meslek örgütlerini ziyaret ediyoruz. Devlet gelirlerinin toplanması ve harcanmasından sorumlu olarak vergilerin tam ve zamanında toplanması için gerekli tedbirleri alan kişi ve kurumlar olarak karşılıklı işbirliği ve dayanışmadan ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu vesile ile sizlerin aracılığı ile Vergi haftası vesilesiyle Elazığ da vergi veren bütün mükelleflerimizi ve vatandaşlarımızı tebrik ediyorum.

Vergi tahsilat oranımız %80 gibi oldukça iyi bir oran. Bu oran bize Elazığlı vergi mükellefi vatandaşlarımızın Devlete olan vergi yükümlülüklerini yerine getirme konusunda hassas davrandıklarını gösteriyor. Bundan sonrada hassas davranacakları hususunda inancımı belirtiyorum.

Vergi haftasının Türkiye de büyümeye, gelişmeye ve  yatırıma destek olmak üzere, toplanacak vergilerin zamanında ve tam toplanması, bütçeye girmesi ve oradan da vatandaşımıza hizmet olarak dönmesi için bir vesile olmasını ve Elazığ’ımızın da devletin yatırımlarından gerekli payı alarak büyümesine ve gelişimine katkı sağlamasını temenni ediyor, bütün mükelleflerimize hayırlı işler, bol kazançlar ve mutluluklar diliyorum.”dedi.

 

Türk Ekonomisinin Temelini KOBİ’ler Oluşturuyor

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ Defterdarlık çalışanlarının Vergi Haftalarını kutlayarak yaptığı değerlendirmede; “İlimizdeki tahakkuk ve tahsilat artışları bizleri memnun etmektedir. Sayın Defterdarımızın da ifade ettiği gibi halkımız ve üyelerimiz vergisine sadıktır. Bu Elazığ insanının yapısında vardır. TOBB camiası olarak ülkemizdeki istihdamın yüzde seksenini karşılamakta, ihracatın neredeyse tamamını gerçekleştirmekteyiz. Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi Türk özel sektörünün önün açılması ve Avrupa’daki iş dünyası ile eşit şartlarda üretim yada hizmet fırsatı verilmesi halinde Ülkemiz, hükümetinde hedefi olan dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine çok kısa sürede ulaşacaktır. İlimizin toplanan vergiler ile almış olduğu kamu yatırımları açısından değerlendirmesi yapıldığında, devletin üzerinde yük gibi görünen iller arasında belirtilmesi bizleri rahatsız etmektedir. Çünkü, ilimizin bir çok büyük sanayi kuruluşu ve kamu yatırım gelirleri şirket merkezleri Elazığ dışında olduğu için buradan görünmemektedir. Biz her fırsatta ifade ettiğimiz gibi şirketlerimizin merkezlerini buradan göstermelerini önemle rica ediyoruz. İlin ihraç, vergi, istihdam vb. verileri illerin birçok alandaki sıralamasını değiştirmektedir. Bu vesile ile şahsım ve Odamız adına bizlere her zaman çok ciddi destek olan ve her türlü sorunumuzda iyi niyet ve karşılıklı işbirliği ile çözüm üreten Elazığ Defterdarlığına ve tüm birimlerine teşekkürlerimi sunuyor, vergi haftası nedeniyle vergilerini ödeyen tüm üyelerimize de bol kazançlar diliyorum.” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1517 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.2.2014 13:22:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.