Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 KUYAP Projesi Malatya Tanıtım Toplantısı

Avrupa Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile aralarında Elazığ TSO’nun da bulunduğu 5 Oda tarafından yürütülen “Çalışanların ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi”nin (KUYAP) Malatya tanıtım toplantısı yapıldı.

Ramada Altın Kayısı Oteli’ndeki toplantıya, Vali Vasip Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, TSO Başkan Vekili Fatih Ilıcak, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz ve Elazığ TSOMeclis Üyesi Ahmet Küçükay  ile çok sayıda kamu kurum ve kuruluş yöneticisi ile işadamları katıldılar.

Toplantının açılışında konuşan TSO Başkan Vekili Fatih Ilıcak, “Sürdürülebilir Kalkınmanın’ sağlanması için Küresel Ekonomideki değişimlere ayak uydurmak ve değişimlere kuramsal olarak adapte olmak büyük önem arz etmektedir. Özellikle Malatya’daki işletmelerimizin Küresel ekonomi ile entegre olması ve sürdürülebilir bir büyüme yakalaması adına yapılan bu tür çalıştayları önemsiyoruz” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği AB Daire Başkanı Wermer Gruber, katılımcıları Türkçe selamlayarak, “KUYAP çok önemli bir proje. 5 milyon Euroluk bir proje ve 2 yıl uygulama süreci olacak. Bu 2 yılda süre içerisinde 5 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu 5 bin kişinin 2 bini işveren, 3 bini çalışanlardan oluşacak. Malatya’da bu proje kapsamında 100 işverene ve 150 çalışana destek olmak, onlara yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

Toplantıda Teknik destek Ekibi KUYAP Proje sunumunu ekip lideri Ayberto Gomez yaparken, KOBİ Geliştirme Kilit Uzmanı John Toner iş dünyasında uyum yeteneği, İnönü Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Tikici uyum yeteneğinin arttırılmasının önemi konusunda ve işadamı Mustafa Özhüsrev ise uygulamada uyum yeteneğinin arttırılmasının önemi konusunda bilgi verdi.

Yapılan konuşmaların ve tanıtımların ardından Proje ekibi katılımcıların projeyle ilgili çeşitli sorularını cevaplandırdılar.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1360 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.2.2014 10:47:31
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.