Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 MHP HEYETİ BAŞKAN ŞEKERDAĞ’I ZİYARET ETTİ

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partilerin Elazığ TSO’ya ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda Elazığ MHP Belediye Başkan adayı Doç.Dr. Bilal Çoban ve partililer Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

Ziyarette; MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Polat Şaroğlu ile Halis Dağoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Y.Zeki Kılıçı ve partililer de yer aldı.

ÇOBAN: Elazığ TSO’nun Birikimlerinden İstifade Edeceğiz

Ziyarette bir değerlendirme yapan Belediye Başkan adayı Çoban, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilin kalkınma ve gelişme adına önemli çalışmalar yaptığını belirterek, “Sayın Başkanımızın kamuoyu ile paylaşmış olduğu çok önemli tespit ve ilin geleceği adına önerileri var. Biz halkımızdan Elazığ Belediyesini yönetme yetkisini alırsak, Elazığ TSO’nun bu birikimlerinden istifade ederek ve birlikte hareket ederek ilimize hizmet vermek istiyoruz. Sayın Başkan yaklaşık 5 yıldır aynı şeyleri söylüyor. İl teşvik yasası kapsamında yatırımcıları cezp edecek bir bölgede yer almıyor. Yatırımcıların çekilmesi noktasında yerel yönetimler de altyapıyı oluşturmuyor. Dolayısı ile Sayın Başkanın söylemleri ve çabaları maalesef karşılık bulamıyor. Biz ilin her anlamda kalkınması ve gelişmesi noktasında yaklaşık 4 yıldır çok geniş bir ekiple çalışıyoruz. 40 mahalleye 400 proje hazırladık. Bu projeler içerisinde yeni yatırımlar ve istihdam çok ciddi bir yer tutuyor. İl için önemli olan fuar alanı için ise, 30 trilyon bir kaynakla, Elazığ TSO ve diğer ekonomiyle ilgili kurumlarımızın da katılımı ile bu sorunu kısa sürede çözeceğiz. Ben şahsım ve heyetimiz adına bugün bizlere zaman ayıran ve oldukça Sıçak bir şekilde karşılayan Sayın Şekerdağ’a ve tüm Yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz” dedi.

ŞEKERDAĞ: Yerel Yönetimler Kalkınma Adına Önem Taşıyor

Başkan Şekerdağ’da MHP heyetinin ziyaretinde yaptığı değerlendirmede, Elazığ TSO’nun ilin 2023’lere taşınması noktasında önemli çalışmalar ve tespitler yaptığını belirterek, “Bizleri bu makamlara seçen üyelerimizin öncelikli beklentisi, bir talep makamı olarak şehrin sorunlarını ilgili mercilere taşımaktır. Bu noktada Oda olarak önemli çalışmalar yapıyor ve bunu tüm halkımızla paylaşıyoruz. İllerin kalkınma ve gelişmesinde yerel yönetimlerin çok önemli bir rolü olduğuna inanmaktayız. Bu anlamda siyasi partilerin ve yerel yönetimlerin bizlerle müşterek hareket etmesi bir çok sorunun çözümünü hızlandıracak ve ilimiz her alanda daha yaşanabilir bir kent olacaktır. Sizleri çok uzun zamandan beri tanıyor olmamız ve Elazığ için bir çok projede birlikte hareket etmiş olmamız gelecekte de ilimiz adına öneli çalışmaları yürütme noktasında bizlere güven vermektedir. Makamlar ve mevkiler Yüce Allah’ın takdiridir. Büyük sorunluluk ve vebal taşıyan bu makamların tüm halkımız gibi bizler de liyakat sahibi kişiler tarafından doldurulmasını arzu ediyoruz. Bu düşüncelerle Şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına çıkmış olduğunuz bu kutlu yolda emeklerinizin zayi olmamasını diler, ziyaretiniz için teşekkürlerimi sunarım” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1662 defa okundu.
Ekleme Tarihi :5.2.2014 14:57:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.