Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 TÜRKİYE-İTALYA İŞFORMU YAPILDI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İtalya’ya yaptığı resmi ziyaret kapsamında, Türkiye-İtalya İş Forumu gerçekleştirildi. Foruma, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB/DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İtalya Dışişleri Bakanı Emma Bonino, İtalya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Carlo Calenda, DEİK Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Network Globale Başkanı Aurelio Regina, aralarında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ın da bulunduğu Oda başkanları ve işadamları katıldı. ​

Hisarcıklıoğlu: Türk özel sektörü yoluna devam ediyor

TOBB/DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında, iş forumunun önemine değinerek, sonuçlarının da önemli olacağına inandığını söyledi. İtalya’yı çok önemsediklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Biz, önümüzdeki süreçte Avrupa’nın en büyük itici güçlerinden birinin İtalya olacağına, İtalya’nın yeni bir büyüme dönemine gireceğine inanıyor, planımızı buna göre yapıyoruz. Son yıllarda firmalarımızın İtalya’ya artan ilgisi de bunun en somut göstergesidir” dedi.

 Türk-İtalyan işbirliğinin artmasının, her iki taraf için de büyük kazanç vaat ettiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Özellikle bu süreçte Türkiye’ye yatırım yapan firmalar kazançlı çıkacak. Çünkü değerli dostlarım ne olsun Türkiye, Türk özel sektörü yoluna devam edecek, büyümeye devam edecek. Bakın 2001 yılında bugün Avrupa’nın yaşadığı krizin çok daha ağırını yaşadık. Ama bir yıl gibi kısa bir sürede toparlanıp yolumuza devam ettik” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül: Aramızdaki ticaret hacmini büyütebiliriz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de yaptığı konuşmada, toplantıya katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu Forumu organize eden Türk-İtalyan iş dünyasının temsilcilerine çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanı Napolitano’nun davetine icabetle bir devlet ziyareti gerçekleştiriyorum. 2009 yılında da kendisi benim davetimi kabul edip Türkiye’ye gelmişti ve Türkiye’de gayet başarılı bir ziyareti olmuştu. Şimdi 4 sene sonra bir nevi bu ziyaretin iadesi şeklinde gerçekleşiyor bu devlet ziyareti, ama bunu da resmî bir temasın ötesine taşıdığımızı da görüyorsunuz” dedi.

 Konuşmasında çok sayıda Türk iş dünyasının temsilcisi, sanayici, tüccar ve büyük iş adamları ile beraber bu seyahati gerçekleştirdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Gül şöyle konuştu: “Geldiğimiz günden beri İtalyan dostlarımızdan büyük bir misafirperverlik görüyoruz. Akdeniz’in sıcakkanlılığını her vesileyle gösteriyorsunuz. Türklerin de, İtalyanların da Akdeniz’in insanları olarak birçok ortak karakteri vardır. Bunların daha da zenginleştiğini görmek tabii memnuniyet vericidir.”


Şekerdağ: Tanıtım ve temsil noktasında iyi bir fırsat oldu

Forma katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekeradağ, ilimizi temsil noktasında formun iyi bir fırsat olduğunu belirterek “Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine ülke genelinden yaklaşık yüz işadamı ile birlikte bu etkinliğe katılarak ilimizi tanıtma, temsil etme ve sorunlarımızı paylaşma fırsatı bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımız ve TOBB Başkanımızla Elazığ’ın ve Bölgemizin sorunlarıyla ilgili istişare ederek beklentilerimizi dile getirdik. Yine, yolculuk esnasında yöresel ürünlerimizden ve ilimiz tanıtım CD’lerinden işadamlarımıza hediyelerimiz oldu ve program süresince ikili sohbetlerle Elazığ’ın yatınım avantajlarından konuştuk. Kısaca ilimiz adına önemli bir fırsat yakaladık” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1415 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.2.2014 09:09:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.