Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 2014 YILINA YENİ UMUTLARLA GİRİYORUZ

Elazığ TSO Aralık ayı Meclis Toplantısı A.Hamit Kaya başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Kaya, Elazığ TSO tarafından hazırlanan ilin sorunları ve beklentileriyle ilgili raporun yerel yöneticiler ve tüm siyasetçiler açısından önemli bir yol haritası olduğuna vurgu yaptı.

Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, toplantının açılış konuşmasında tüm üyelerin 2014 yılını kutlayarak, “2013 yılının son Meclis Toplantısını bugün gerçekleştiriyoruz. Öncelikle  bir yıl boyunca Meclis Toplantılarımıza aksatmadan katılan ve Odamızın yönetimine katkı sağlayan tüm Meclis Üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Toplantımızı başlatmadan önce, 2014 yılının sizlere ve ailenize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diler, bol kazançlı bir yıl olmasını dilerim.

Malumunuz olduğu üzere 2013 yılı Odamızın seçim yılıydı. Bir kez ertelenen ve Mart ayında yapılan Odamız seçimleri sonrasında Üyelerimizin teveccühü ile bugünkü Odamız meclisi oluşmuştur.

Bir uyum süreci olan 2013 yılını tamamlamış bulunuyoruz. 2014 yılının Üyemize ve ilimize hayırlı bir yıl olması ve bu dönemin iyi değerlendirilmesi en büyük beklentimizdir. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerle birlikte Elazığ adına yeni bir dönem başlayacaktır.

Odamızın, yerel yönetimlerle müşterek yapacağı ve ilimizin sosyo-kültürel ve ekonomik yönden kalkınma ve gelişmesine katkı sağlayacak çok sayıda projesi bulunmaktadır. Yerel yönetimlerimiz ve tüm kurumlarımızla uyum içerisinde çalışarak, 2014 yılının Elazığ adına bir dönüşüm ve değişim yılı olması en büyük beklentimizdir.

Bölge illerine göre önemli kaynakları ve potansiyeli bulunan Elazığ maalesef bugün hak ettiği yerde değildir. Odamız tarafından hazırlanan ve ilimizin önceliklerini oluşturan raporun adım adım hayata geçirilmesi bu şehrin çehresini değiştirecek ve geleceğe daha huzurlu ve mutlu yürümemizi sağlayacaktır. Bu sürece, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak, tam destek vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

2014 yılının ilimizin kalkınma ve gelişmesi, işsizliğin azaltılması, potansiyellerimizin ve kaynaklarımızın ekonomiye kazandırılması, daha fazla üretim ve daha fazla ihracat anlamında değişim yılı olması için, sizlerin çok değerli katkıları, önerileri, projeleri ve desteklerine ihtiyaç vardır. İş dünyası ve tüm halkımızın bizlerden beklentileri de, toplumun kanaat önderleri olarak bu konulara öncülük etmemizdir.

Bu düşüncelerle, sizlerin aracılığı ile başta tüm üyelerimiz olmak üzere, halkımıza 2014 yılının huzur ve mutluluk getirmesini temennisiyle, katılımınız için hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Okundu

Meclis Başkanı Kaya’nın açılış konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Yüksel tarafından Aralık ayı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu okundu. Rapor ve Oda çalışmaları hakkında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Meclis üyelerinin çeşitli sorularını cevaplandırdı.

2013 ARALIK AYI YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ

-          Avrupa Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile aralarında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın bulunduğu 5 Oda tarafından finanse edilen ve kısa adı KUYAP olan “Çalışanların ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi”nin açılış toplantısı Odamız tarafından yapılan hazırlık çalışmaları neticesinde çok geniş bir katılımla Elazığ’da yapılmıştır.

-          Türkiye Ekonomi Bankası ve Odamız işbirliğinde Oda üyelerine yönelik olarak, “Satış Teknikleri Eğitimi” uzman konuşmacıların katılımı yapılmıştır.

-          Odamızın organizasyonunda, Sürücü Kursları Konfederasyon Başkanı ve TOBB Eğitim Meclisi Üyesi Dursun ÖNAL ve sektör temsilcilerinin katılımı ile Odamız meclisinde sektör sorunları tartışılmış ve hazırlanan rapor TOBB’ye sunulmuştur.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 1861 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.12.2013 13:00:58
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.