Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ÇİN HALK CUMHURİYETİYLE TİCARİ PROTOKOL

  • Elazığ TSO Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi organizasyonunda, KOSEB tarafından desteklenen Çin Halk Cumhuriyeti’ne yönelik ticaret heyet programı  Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ başkanlığında 40 kişilik bir heyetin katılımıyla gerçekleştirildi. Elazığ heyetinin yoğun ilgiyle karşılandığı Çin Halk Cumhuriyeti’nde, Odamız tarafından ticari protokol anlaşmazı imzalandı.

YOĞUN KATILIM

Elazığ TSO Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi sorumlusu A.Oğuz Tanyıldızı tarafından organizasyonu yapılan etkinliğe Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte 40 kişilik işadamı heyeti katıldı. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ başkanlığındaki heyet 5 gülük Çin Halk Cumhuriyeti, ticaret heyeti programı kapsamında önemli görüşme ve ziyaretlerde bulundular.

TİCARİ PROTOKOL İMZALANDI

Elazığ TSO heyetini ağırlayan Çin Halk Cumhuriyeti Makine ve Elektronik Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ TSO arasında ME EXPO – Makine ve Elektronik Fuarı’nda düzenlenen törenle ticari protokol anlaşması imzalandı. Her iki ülke işadamlarının karşılıklı olarak daha kolay ve güvenilir ticaret yapmaları hususunda Odaların referansı ve AB İşletmeler Ağı’nın koordinasyonu ile işbirliğinin ve karşılıklı ticaretin artırılması amacıyla Çince ve İngilizce olarak hazırlanan protokol metinleri Oda başkanları tarafından düzenlenen törenle imzalandı.

ME EXP-Makine ve Elektronik Fuarı kapsamında, Elazığ TSO heyeti için özel gösteri ve karşılıklı iş görüşmeleri için Çin Halk Cumhuriyeti Makine ve Elektronik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organizasyon yapılarak işadamlarıyla görüşmeler sağlandı.

Fuar alanını ziyaret eden Elazığlı işadamları fuarda çok sayıda üretim yapan Çinli firma temsilcileriyle görüşme imkanı buldu.

FUTIAN’DA ÖZEL KARŞILAMA

5 milyon metrekare alanda kurulu bulunan ve 12 bin işyerinin yer aldığı Futıan bölgesini ziyaret eden Elazığlı işadamlarına burada da önemli bir karşılama ve ilgi gösterildi. Bölgedeki işyerlerini ziyaret ederek tercümanlar aracılığı ile iletişim kuran Elazığlı işadamları üretim ve satışlar ile ilgili bilgiler aldılar. FUTIAN Bölgesi yöneticileri tarafından ağırlanan Elazığ heyeti adına Başkan Şekerdağ, Çin Halk Cumhuriyeti’nin bir çok TV kanalı ile medya kuruluşuna ziyaret ve beklentilerle ilgili açıklamalar yaptı. Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı'da Elazığ TSO programını bakanlık web sitesine taşıyarak vatandaşlarına birinci haber olarak duyurdu.

Elazığ heyetinin tüm program ve protokol töreninin de yayınlandığı Web sitesi http://www.mofcom.gov.cn/article/wtozuzhi/wanjv/201311/2013110399148.shtml 

 

ŞEKERDAĞ: YARARLI BİR PROGRAM OLDU

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, 18-23 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılan Çin Halk Cumhuriyeti ticaret heyeti programının Elazığ iş dünyası adına yararlı olduğunu ve dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisinden biri olan Çin Halk Cumhuriyeti ile ekonomik işbirliğinin artırılması yönünde önemli bir çalışma yapıldığını söyledi.

Başkan Şekerdağ açıklamasında, “Senenin 12 ayı boyunca fuar merkez konumunda olan Çin Halk Cumhuriyeti’ne  yönelik olarak, Şanghay ve Yiwu kentlerinde ki, ticaret heyeti etkinliğimiz başarı ile sonuçlanmıştır. Çin Halk Cumhuriyeti Makine ve Elektronik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından heyetimiz çok ciddi bir karşılama görmüş, hazırlanan ticari protokol anlaşmaları, iş görüşmeleri ve ziyaretler başarı ile sonuçlanmıştır. İlimizin en önemli  ihracat pazarı olan Çin ile ticari ilişkilerin daha büyük boyutlarda gerçekleşmesi hususunda bu program önemli bir adım olmuştur. Çünkü, ülkemizin ve ilimizin en fazla ihracat ve ithalat gerçekleştirdiği ülkelerin başında Çin Halk Cumhuriyeti gelmekte ve ticaret potansiyeli her geçen gün büyümektedir. Bu önemli pazarın ilimiz iş dünyası adına iyi değerlendirilmesi noktasında Odamız tarafından düzenlenen bu programın çok ciddi yararlar getireceğini beklemekteyiz. Programa katılan tüm işadamlarımıza ve etkinliğin gerçekleşmesinde emek gösteren AB Avrupa İşletmeler Ağı’nın Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyeti Ofislerine teşekkürlerimizi sunuyor, programın ilimiz ihracatına katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2027 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.11.2013 12:53:47
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.