Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı Yapıldı 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Ticaret Odaları Konsey Üyesi Ali Şekerdağ ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Odaları Konsey Üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Yapısal reformlar hızlandırılsın…

Toplantının açılışında konuşan Hisarcıklıoğlu, “Biz kamudan tek bir şey istiyoruz. Bizim iş yapma şartlarımız, rakiplerimizle, rekabet ettiğimiz ülkelerin şartları ile aynı standartlara getirilsin. Biz o zaman Türkiye’yi, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yaparız diyoruz. Bunun yolu da yapısal reformları hızla tamamlamaktan geçiyor” ifadesini kullandı.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında, Ağustos ayında yapılan seçimler sonucunda TOBB’un yönetim organlarının seçildiğini hatırlatarak, “Bu çerçevede TOBB Yönetim Kurulu, Konseylerimiz ve diğer kurullarımız yeni üyeleriyle teşekkül etti. Bugün Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı bizlere hayırlı olsun ziyareti için geldi. Ziyaretinden ve kendisini birliğimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın çalışmalarına değinen Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Meclisimizin tatile girdiği dönemde bile Gümrük ve Ticaret Bakanımız yoğun bir şekilde çalışmaya devam etti. Bu süreçte Türkiye için, Türk iş dünyası için çok önemli reformların hazırlığını tamamladı. Meclisin açılmasından hemen sonra da bu reformların kanunlaşması için mecliste gündeme getirdi.

Tüketicinin Korunması Kanunu Meclisten geçerek sayın Cumhurbaşkanımıza sunuldu.

Yıllardır sürekli vurguladığımız ancak bir türlü çıkaramadığımız Perakende Yasası Sayın Bakanımızın vizyonu ile hazırlandı. İlgili kesimlerin görüşüne sunuldu. Ben huzurlarınızda bu reformların mimarı olan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı’ya Türk özel sektörü adına teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte Sayın Bakanımızın istişare ve diyaloğa devam ederek reel sektörümüzün sorunlarını çözmeye devam edeceğini biliyoruz. Hükümetimiz, meclisimiz bizim önümüzü açtıkça biz de daha fazla üretim, yatırım, istihdam ve ihracat sağlayarak ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasının güvencesi olacağız” ifadesini kullandı.

Bakan ve Başkanlardan değerlendirme…

 

Toplantıda Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bakanlık olarak yapılan çalışmalar hakkında Konsey Üyelerini bilgilendirirken, Konsey Üyeleri de ekonomi ve sanayide yaşanan çeşitli sorunları Bakana sunama fırsatı buldular.

Bu haber 3148 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.11.2013 13:41:10
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.