Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “Huzur Akademisi” Çatalçeşme’de

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası sosyal sorumluluk projesi olan “Huzur Akademisi” 14. etkinliğini Çatalçeşme YBO’da mahalle sakini bayanların geniş katılımıyla gerçekleştirdi.

 

14 Toplantı ile 1500 kişiye eğitim…

2012 yılında başlayan proje ile bugüne kadar, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu, Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulu, 50. Yıl İlköğretim Okulu, Y.Şevki Paşa İlköğretim Okulu, İstiklal İlköğretim Okulu, Güzide Hanım İlköğretim Okulu, Murat İlköğretim Okulu, Baskil Osman Benzeş Kültür Merkezi, Sivrice Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu, Kaya Karakaya Ortaokulu, M.Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Kovancılar Eti Holding İlköğretim Okulu, Yıldızbağları İlköğretim Okulu ve Çatalçeşme YBO’da mahalle sakini bayanlara yönelik eğitimler verildi.

 

 

Çok sayıda kurum destek veriyor…

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonda, Elazığ Valiliğince desteklenen, Elazığ Emniyet Müdürlüğü (Toplum Destekli Polis Birimi), İl Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü Fırat Öğretim Üyeleri Derneği (FÖDER), Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği (KASAD-D), İnsani Değerler Derneği (İDD), Elazığ Cem Kültür Merkezi Derneği ve Mahalle Muhtarlarının destekleriyle, Elazığ Kadın Girişimler Kurulu tarafından gerçekleştirilen “HUZUR AKADEMİSİ” Projesi kapsamında bugüne kadar verilen eğitimlere yaklaşık 1500 kişi katılarak sertifika aldı.

 

 

Tekocak: Proje devam edecek…

09 Kasım 2013 tarihinde Çatalçeşme YBO’da gerçekleştirilen eğitime mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterirken, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak, etkinliğin kapasitesinin genişletilerek devam edeceğini söyledi. Tekocak açıklamasında, “Elazığ TSO Başkanı Sayın Ali Şekerdağ’ın büyük katkıları ile desteklediği projemizin mahalle sakinleri bayanlara çok ciddi katkı sağladığını ve huzurlu bir toplumun temelini oluşturan aileler için yararlı olduğunu gördüğümüz için projeyi genişleterek 2014 yılında da devam ettireceğiz. Desteklerinden ötürü tüm kurumlarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

 

 

“Huzur Akademisi” projesi nedir?

Huzur Akademisi Proje Koordinatörü Prof.Dr. Serpil Bulut’ta projenin ve eğitimin içeriği hakkında yaptığı değerlendirmede, “ Son yıllarda toplumsal huzuru olumsuz etkileyen kaos ortamının düzeltilmesine katkıda bulunmak amacıyla; toplumun çekirdeğini oluşturan ailedeki birlik ve beraberliği yeniden tesis etmeye yönelik, ailenin kadın üyelerine sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarına olumlu katkı sağlayacak; aile bütünlüğünde kadının rolü, eşler arası iletişim, çocuğun kişilik gelişiminde annenin rolü, ergen psikolojisi, mutfak ekonomisi, kadın beden ve üreme sağlığı, kaybedilmeye yüz tutmuş insani değerlerimiz, komşuluk ilişkileri, aile büyükleri ve akraba ilişkilerinin önemi gibi konular Uzmanlar tarafından anlatılmaktadır. Mahallelere ailelerimizin en yakın olduğu noktaya kadar bu organizasyonu taşıyoruz. Amacımız bu eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinden özellikle kenar mahallelerimizdeki tüm bayanların istifade etmesidir” dedi.


 

Ücretsiz sağlık taraması ve hediye

Proje kapsamında her katılımcıya sertifika verilirken proje sonunda çekilişle bir bayana altın hediye ediliyor. Yine Anadolu Hastanesi'nin katkılarıyla kurulan standta katılımcı bayanlara ücretsiz sağlık taraması yapılıyor.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2739 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.11.2013 11:40:38
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.