Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 MARMARA KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU ELAZIĞ TSO’DA

Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı ve İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hatice Kal ile Marmara Bölgesinde yer alan 5 ilin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nun davetlisi olarak Elazığ’a geldi.

 

Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı ve İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hatice Kal ve beraberindeki heyet Elazığ ziyareti kapsamında, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak ile Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ettiler.

Şekerdağ: Kadın Girişimci Sayısını Artırmalıyız

Kadın girişimcilerin Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ı ziyaretinde bir değerlendirme yapan Başkan Şekerdağ, ülkemizde kadın girişimci sayısının çok az olduğunu belirterek, “Ülke genelinde baktığımızda kadın girişimci sayısı çok yetersiz. Bu sayı bizim gibi doğu illerinde daha azalıyor. Oda olarak, görev yaptığımız süre içerisinde ilimizdeki kadın girişimci sayısını artırmak için çok önemli çalışmalar ve girişimlerde bulunarak Oda tarihinde bir elin parmakları kadar olan kadın üye sayısını 300’ler seviyesine çıkarma başarısı gösterdik. KOSGEB ile bir çok kez girişimcilik kursları düzenleyerek bu sayıyı artırmayı hedefledik. Tüm bunlarla birlikte sizin gibi batı illerimizden gelen iş dünyasının değerli kadın yöneticileriyle işbirliği yaparak bu sayının artırılmasını arzu ediyoruz. Bu vesile ile ilimize ve Odamıza yaptığınız ziyaretten dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

 

Tekocak: İşbirliğini Geliştirmeyi Hedefliyoruz

Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ile Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, ziyaretlerin ardından Elazığ TSO Meclis Salonunda bir istişare toplantısı yaptılar. Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak hedeflerinin ülkemizin kalkınma ve gelişmişlikte önde gelen bölgelerinden biri olan Marmara Bölgesindeki iş kadınlarıyla müşterek organizasyonlar yapmak olduğunu ifade etti. Tekocak davetlerine icabet eden Marmara Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

 

Kal:Elazığ’la İşbirliğine Hazırız

Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı ve İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hatice Kal tüm kurul üyeleriyle birlikte Elazığ’da olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Elazığ’a tüm ekip arkadaşlarımızla ilk gelişimiz. Elazığ gerçekten çok güzel ve yerleşik kültüre sahip olan bir il. Bizi çok sıcak karşılayan başta Elazığ Kadın Girişimciler kurulu İcra Komitesi Üyelerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Ziyaretimizde sayın Başkanın ifade ettiği gibi kadın girişimci sayısının artırılması bizim öncelikli hedefimizdir. Türkiye’nin 2013 hedefine ulaşmasında kadınının istihdamdaki yerinin daha belirleyici olması gerekiyor. Bugün gelişmiş bir çok AB ülkesinde kadınlar istihdamda yüzde 61 oranında yer alıyor. Ülkemizde bu oran yüzde 10’lar seviyesindedir. Bu nedenle 2023 hedeflerini daha iyi belirlememiz gerekiyor. Elazığ Kadın Girişimciler Kurulumuzla bugün yapacağımız istişare toplantısı ile bir dizi kararlar alıp bunları uygulayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Elazığ TSO tarafından hazırlanan Elazığ tanıtım filmi izlendi.

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 1931 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.11.2013 15:52:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.