Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Kaya: Elazığ 2023’e tüm kurumlarıyla hazırlanmalıdır…

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı A.Hamit Kaya başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaya, Elazığ’ın 2023’lere hazırlanması ve bu doğrultuda tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleriyle müşterek hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

   Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı A.Hamit Kaya başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasında Oda’dan tüm toplumun beklentileri olduğunun altını çizen Kaya şunları söyledi: “Çok değerli Meclis Üyesi arkadaşlarım, malumunuz olduğu üzere ülkemizin 2023 yani cumhuriyetimizin 100. Yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefi bulunmaktadır. Bu hedefe ulaşma noktasında merkezi hükümetimizin çok sayıda projesi ve çalışmaları mevcuttur. İlimizin de bu hedeflere uyumlu bir şekilde hazırlanması ve müşterek hareket edilmesinin büyük önem taşıdığını düşünmekteyiz. Uzun vadeli olarak ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınma ve gelişmesi hususunda ortak akıl oluşturmalı ve buna görü tüm kurumu, kuruluş, yerel yönetim ve sivil toplum örgütlerinin müşterek hareket etmesi gerektiğine inanmaktayız.

Toplumumuzu oluşturan tüm kesimlerin bu hususta Odamızdan beklentileri var. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak tüm bu beklenti ve talepleri değerlendirerek bu noktada kurumlar arası bir eşgüdüm sağlanması hususunda çalışmalar başlatılmasını öneriyoruz. Yönetim Kurulumuzla birlikte bu konuyu değerlendirmekteyiz” dedi. 

Elazığ TSO Meclis Toplantısında, Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü tarafından Ekim ayı yönetim kurulu faaliyet raporu okundu. Meclis üyelerinin faaliyetlerle ilgili soruları Yönetim Kurulu tarafından cevaplandırıldı. 

2013 EKİM AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

-          Elazığ Belediyesi ve Odamız İşbirliğinde, Türkiye Noterler Birliği uzman konuşmacılarının katılımı ile kurum, kuruluş, işletme ve vatandaşların kullanmakta zorunlu olduğu “Kayıtlı Elektronik Posta” kullanım bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

-          Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın organize ettiği “Kamu, Üniversite, Sanayi İşbirliği Bölge Değerlendirme Toplantısı” na Elazığ TSO adına katılım sağlanmış görülen eksiklikler ve çözüm önerileriyle ilgili değerlendirme yapılmıştır.

-          Son 5 Yıl içinde Genel Kurul Tescili Yapmayan A.Ş.’ler ve Kooperatiflerle ilgili yasal bir zorunluluk olan çalışma yapılmış olup belirlenen üyelerimize tebligat gönderilmiş ve Odamız Web Sitesinde ilan edilmiştir.

-          Sermayesi Asgari sınırın altında olan A.Ş.’ler ile Ltd. Şirketleriyle ilgili uyarı ve bilgilendirmeler yapılmıştır.

-          OSB’lerde bedelsiz arsa tahsisleriyle ilgili süre uzatımının Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte konu hakkında Üyelerimiz Odamız Web Sitesinde yayınlanan haber ile bilgilendirilmiştir.

-        Elazığ-Kazan Kültür ve Sanat Buluşması organizasyonunda Odamızda yer almış ve bu kapsamda Odamızı ziyaret eden İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş ve heyet ile bir görüşme yapılarak Odamız çalışmaları hakkında bilgiler verilmiştir.

-          Odamızın Sosyal Sorumluluk Projesi olan “Huzur Akademisi Projesi” kapsamında Odamız Kadın Girişimciler Kurulu tarafından İlimiz Yıldızbağları İlköğretim Okulunda mahalle sakini bayanlara yönelik eğitim ve bilgilendire yapılmıştır.

-          TOBB Sigorta Sektöründe görev alacak yöneticilerin belirlenmesi hususunda Odamızda Sigorta Acenteleri İl Delegeliği seçimi yapılmıştır.

-          İlimizde İNG Bankasında mağdur olan Oda Üyelerimizin haklarının korunması noktasında TOBB, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve İNG Bank Genel  Müdürlüğü’ne bir yazı gönderilerek haksızlıkların giderilmesi talep edilmiştir.

-          Ülkemizde 12 Cazibe Merkezi arasında yer alan Elazığ’ın, halen 5 il için uygulanan destekler kapsamına ne zaman gireceği ve destek  miktarının yükseltilmesi hususunda Başbakanlık, Kalkınma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, TOBB ve İlimiz Milletvekillerine  konu hakkında talep yazısı gönderilmiştir. Kalkınma Bakanlığı tarafından ilgili yazımıza cevap verilmiş olup, göçle en fazla mağdur olan iller sıralaması neden gösterilerek desteklerin buralarda başladığı Elazığ’ın da programa alınacağı ifade edilmiştir.

-          Odamızın TOBB ile müşterek yürütmüş olduğu KUYAP projesi kapsamında Odamız ek binada ofis oluşturulmuş, TOBB’den gelen teşrifat düzenlemesi yapılmış ve TOBB tarafından ulusal ilan ile kriterleri uyan bir eleman istihdamı sağlanarak görevine başlamıştır. Projenin ilk aşaması olan eğitim ihtiyaç analizi yapılmıştır.

-          Odamız üyelerinin ihracat kapasitelerini artırmak için KOSGEB destekli olarak ÇİN ticaret heyet programı Odamız tarafından yapılmış ve 40 kişilik bir müracaat alınmıştır. Etkinlik 18-23 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Bu haber 1760 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.10.2013 15:39:42
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.