Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

 “Huzur Akademisi” Yıldızbağları Mahallesinde Yoğun İlgi Gördü

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası sosyal sorumluluk projesi olan “Huzur Akademisi” yaz tatili nedeniyle verilen aranın ardından   Yıldızbağları Anaokulu’nda yeni dönemin ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

 

 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonda, Elazığ Valiliğince desteklenen, Elazığ Emniyet Müdürlüğü (Toplum Destekli Polis Birimi), İl Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü Fırat Öğretim Üyeleri Derneği (FÖDER), Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği (KASAD-D), İnsani Değerler Derneği (İDD), Elazığ Cem Kültür Merkezi Derneği ve Mahalle Muhtarlarının destekleriyle, Elazığ Kadın Girişimler Kurulu tarafından gerçekleştirilen “HUZUR AKADEMİSİ” Projesi yeni dönemde ilk etkinliğini Yıldızbağları Anaokulu’nda gerçekleştirdi. Yıldızbağları mahallesinde yaşayan bayanların yoğun ilgi gösterdiği faaliyet kapsamında Prof.Dr. Serpil Bulut, Tevhide Barış ve Mevlüde Uçar birer konuşma yaptılar. Etkinlik kapsamında çekilişle bir bayana altın hediye edilirken, ücretsiz sağlık taraması da Anadolu Hastanesi tarafından yapıldı.

 

Huzur Akademisi Proje Koordinatörü Prof.Dr. Serpil Bulut projenin ve eğitimin içeriği hakkında yaptığı değerlendirmede, “ Son yıllarda toplumsal huzuru olumsuz etkileyen kaos ortamının düzeltilmesine katkıda bulunmak amacıyla; toplumun çekirdeğini oluşturan ailedeki birlik ve beraberliği yeniden tesis etmeye yönelik, ailenin kadın üyelerine sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarına olumlu katkı sağlayacak; aile bütünlüğünde kadının rolü, eşler arası iletişim, çocuğun kişilik gelişiminde annenin rolü, ergen psikolojisi, mutfak ekonomisi, kadın beden ve üreme sağlığı, kaybedilmeye yüz tutmuş insani değerlerimiz, komşuluk ilişkileri, aile büyükleri ve akraba ilişkilerinin önemi gibi konular Uzmanlar tarafından anlatılacaktır. Mahallelere ailelerimizin en yakın olduğu noktaya kadar bu organizasyonu taşıyoruz. Amacımız bu eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinden özellikle kenar mahallelerimizdeki tüm bayanların istifade etmesidir. Bu imkanı bizlere sağlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımıza ve katkı sağlayan tüm eğitmen ve konuşmacılara teşekkür ediyoruz” dedi. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1868 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.10.2013 09:28:50
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.