Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ŞEKERDAĞ DEVREYE GİRDİ!

ING Bank Mağdurları İçin Elazığ TSO’dan Girişim

03 Ekim 2013

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, Oda Üyesi işletmelerin Elazığ TSO’ya yazılı başvurularını değerlendirerek, mağduriyetlerin giderilmesi için Hazine Müsteşarlığı, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile İNG Bank Genel Müdürlüğü nezdinde girişim başlattı.

 

Başkan Şekerdağ, Elazığ TSO’nun asli görevlerinden birinin Üyelerin hak ve beklentileri doğrultusunda çalışma yapmak olduğunu ifade ederek, “Odamıza yapılan yazılı başvuru neticesinde tarafımızdan hazırlanan dosyaya şikayet dilekçeleri de eklenerek ilgili kurumlara ulaştırılmıştır. Umuyorum kısa sürede bu konu üyelerimizin mağduriyetlerini giderecek şekilde sonuçlanır” şeklinde konuştu.

 

Başkan Şekerdağ tarafından, Hazine Müsteşarlığı, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile İNG Bank Genel Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda şu görüşlere yer verdi:

 

“ING BANK A.Ş. Elazığ Şubesinde bankacılık hizmeti alan Odamız üyesi firmaların bankada görevli bir kişi tarafından imzalarının taklit edilmek suretiyle hesaplarından para alındığı ve ciddi mağduriyet yaşadıkları ifade edilmektedir.

Odamıza başvuran mağdur firmalardan bazıları, ilimizde önemli bir miktar paranın sahtecilik ve usulsüz yöntemlerle hesaplarından alındığı, mağdur firmaların bir çoğunun olaya sesiz kalarak Banka ile yaptıkları görüşmeler neticesinde mağduriyetlerinin giderileceği, ancak 300 bin TL altındaki mağdurların ise ilgili banka tarafından muhatap alınmadığı ve imzaların sahte olmadığı belirtilerek firmalarımız mağdur edilmiştir. Konu hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olup, mağduriyetlerin giderilmesi hususunda bir çalışma başlatılmasını, bankacılık hizmetlerinin saygınlığı açısından bu önemli konunun ivedilikle çözülmesini, Saygılarımızla arz ederiz.”

Bu haber 2612 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.10.2013 16:24:01
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.