Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
İŞ-KUR DESTEKLERİ TANITILDI

 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye İş Kurumu Elazığ İl Müdürlüğü işbirliğinde, İş-Kur’un işdünyasına sağlamış olduğu ‘İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmeti, 6111 Sayılı Kanun ile Getirilen Sigorta Prim Teşviki, İş Başı Eğitim Programı, UMEM ve diğer destekler” ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 Bilgilendirme toplantısına Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, İş-Kur Elazığ İl Müdürü Tahir Cevher, İş-Kur Şube Müdürleri,  İş ve Meslek Danışmanları, İşadamları ve medya mensupları katıldı.

Şekerdağ: İşdünyası desteklerden yeterince yararlanamıyor

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İş dünyasının başta İş-Kur olmak üze KOSGEB, Teşvik Yasası, 5084 sayılı SGK destekleri, Kırsal Kalkınma destekleri gibi sağlanan devlet desteklerinden en üst düzeyde istifade etmesi gerektiğini belirterek, “Oda olarak  bu konularda bir çok toplantı ve bilgilendirmeler yapmamıza rağmen iş dünyası maalesef bu desteklerden yeterince istifa edemiyor. Bunun başlıca nedenlerinden biri iş dünyamızın bilgiye ulaşmada çok istekli olmaması ve mevzuatların çok ağır ve güvene dayalı olmaması geliyor. Bu konuların aşılması hususunda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak çok yoğun bir gayret gösteriyoruz. İş dünyamızın da bu tür bilgilendirmelere daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. İş-Kur İl Müdürlüğümüzle bugün yaptığımız bu toplantı sadece İş-Kur’un istihdama yönelik desteklerinin olduğu hususunda işdünyasını uyarma anlamı taşıyor. Bugün yapılan bu toplantıya katılamayan tüm işletmelerimizin Odamıza ve İş-Kur İl Müdürlüğümüze mutlaka uğrayarak destekler hakkında bilgi almalarını ve istifade etmelerini bekliyoruz” dedi.

 Cevher: İş dünyası ile kurumumuz et ve tırnak gibidir

İş-Kur Elazığ İl Müdürü Tahir Cevher, iş dünyası ile kurumlarının et ve tırnak gibi olduklarını belirterek, “Kurumumuz iş hayatına ve istihdama yönelik çok ciddi destekler vermekte ve adeta iş dünyasının istihdam boyutunu sağlayan bir yapıya kavuşmuştur. Dolayısı ile kurumumuz ile iletişime geçmeden istihdam sağlayan işletmelerin çok büyük kayıp içerisinde olduğunu ifade etmek istiyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği yaparak Maden ilçemizde 50 kişiye istihdam sağlayacak bir işletmemize UMEM kapsamında kurs açtık. Yine yaklaşık 300 bin Avro tutarında bir projeyi de yine Elazığ TSO ile müşterek hazırlayarak bakanlığa sunduk. Proje uygun görülürse sigorta ve işletmelere adeta CO yetiştireceğiz. İş dünyasına yönelik olarak bir çok desteğimiz var. İş ve Meslek Danışmanlarımız bu konularda detaylı bilgiler verecekler. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi tek beklentimiz iş dünyasının bu desteklerden istifade etmesidir” dedi.

 Semineri gerçekleştiren İş ve Meslek Danışmanı Yunus Karabulut;  İŞKUR faaliyetleri, iş ve meslek danışmanlığı, iş arama becerileri, işbaşı eğitim programları, UMEM ve prim teşviki konuları hakkında bir sunum yaparak, katılımcılar çeşitli sorularını cevaplandırdı.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1724 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.9.2013 17:50:02
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.