Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ELAZIĞ SORUNLARINI DEVLETEN ZİRVESİNE TAŞIYOR

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ  Elazığ sorunlarıyla ilgili hazırlamış oldukları dosyayı Başbakan R.Tayyip Erdoğan’a ulaştırmak için harekete geçti.

Elazığ’ın çözüm bekleyen önemli sorunlarının devletin zirvesine taşınması noktasında TOBB ile işbirliği yapıldığını belirten Başkan Şekerdağ, Ekim ayı içerisinde TOBB ve Başbakanlıktan gelecek davet doğrultusunda Elazığ TSO tarafından oluşturulacak heyet ile ziyaretlerin gerçekleştirileceğini söyledi.

Gazetemiz Günışığı’na değerlendirmelerde bulunan Başkan Şekerdağ: “Odamız tarafından ilimizin öncelikli çözüm bekleyen konularıyla ilgili olarak hazırlamış olduğumuz dosyamızı Sayın Başbakanımıza takdim etmek üzere önemli bir çalışma gerçekleştirdik. TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da girişimleriyle Sayın Başbakanımızdan randevu talebinde bulunduk. Sayın Başbakanımızın programının uygun olması halinde Ekim ayı içerisinde bu görüşmeyi gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Dosyamızda ilimizin sosyo ekonomik ve kültürel yönden kalkınma ve gelişmesi aynı zamanda ilimiz ticaretinin gelişmesi ve ihracatının artırılması hususunda bir çok konu yer alıyor. Temel hedefimiz ilimizi 2023 yılına taşıyacak vizyonu ortaya koymaktır. Elazığ’ın bu anlamda kaynakları ve potansiyeli bulunmasına rağmen bugün maalesef istenilen noktada değildir. Bunun hayata geçirilmesinde öncelikle devletin yapması yada öncülük etmesi gereken girişimlere ihtiyaç var.

Tüm bu konuları Sayın TOBB Başkanımız öncülüğünde Sayın Başbakanımızla paylaşarak karşılıklı değerlendirmek istiyoruz. Konu hakkındaki gelişmeler ve izlenimlerimizi daha sonra tüm kamuoyu ve üyelerimizle paylaşacağız” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Bu haber 2182 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.9.2013 09:04:40
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.