Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ELAZIĞ SAĞLIK KOMPLEKSİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Sağlık Bakanlığı tarafından, aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 14 ilde kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılacak 15 şehir hastanesi protokol imza töreni  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul'da yapıldı.

İmza protokol törenine Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı ile Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da katıldı.

Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan imza törenin de bir konuşma yapan Babkan Erdoğan Söz konusu hastanelerin toplam yatak kapasitesinin 24 bin 405 olacağını kaydederek, "Şehir hastaneleri kampüslerinde, genel hastanelerin yanısıra kadın doğum ve çocuk hastalıkları, kalp damar hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, onkoloji, ruh sağlığı, yüksek güvenlikli adli psikiyatri gibi dal hastaneleri bulunacak. Hasta ve yakınlarını karşılamada valiler görev yapacak. Çalışanlar, hasta, hasta yakınları ve ziyaretçilerin sürekli kullanacağı PTT şubesi, banka, ATM, restoran komplekslerde yer alacak. Bloklar arasında hasta transferi elektrikle çalışan araçlarla sağlanacak. Farklı dinlere ait ibadet alanları bulundurulacak. Protokol gereğince 15 şehir hastanesinin temeli yıl sonuna kadar atılmış olacak" ifadelerine yer verdi. 

 

Elazığ Sağlık Entegre Kampusu bin 400 yataklı olacak…

Adana, Ankara Bilkent, Ankara Etlik, Elazığ, Gaziantep, İstanbul İkitelli, Kayseri, Mersin, Yozgat, İzmir Bayraklı, Konya, Manisa, Bursa, Kocaeli, Isparta ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binası protokolü ile birlikte Elazığ’daki entegre sağlık kampusunun bin 400 yataklı olacağı açıklandı.

Şekerdağ: Hayırlı olsun…

İstanbul’da düzenlenen protokol törenine Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak ile birlikte katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ’ın önemli bir yatırım kazandığını belirterek, “Yeni sağlık kompleksi sağlık alanında zaten bölgenin en önemli ili konumunda bulunan Elazığ’ı bir adım daha öteye taşıyacaktır. Sağlık sektöründe Elazığ sadece bölgeye değil, özel sektör yatırımlarıyla birlikte artık komşu ülkelere de hizmet verebilecek bir altyapıya kavuşmuştur. Sağlık kompleksi ile birlikte başta inşaat olmak üzere tesisin tamamlanması ile birlikte önemli bir istihdam da sağlanmış olacaktır. İlimize ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu kompleksin Elazığ’a kazandırılmasında başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Sağlık Bakanımıza ve tüm emeği geçenlere Elazığ adına teşekkür ediyoruz” şekilde konuştu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1530 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.9.2013 15:04:47
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.