Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 SİGORTA SEKTÖRÜ SORUNLARI TARTIŞILDI

 TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez, Elazığ TSO’da düzenlenen toplantıda sigorta acentelerine sektördeki yeni düzenlemeler ve gelişmelerle ilgili ayrıntılı bilgilendirmede bulundu.

 TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez’in konuşmacı olarak katıldığı Sigortacılık Bilgilendirme Toplantısı Elazığ TSO’da yapıldı. Programa Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, Elazığ TSO Sigorta Sektörü Meclis Üyesi Hikmet Afacan, TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez, Elazığ Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Mustafa Biçer, Elazığ TSO Sigorta Acenteleri ve Sigorta Eksperlik Faaliyetleri Meslek Komitesi ile sigorta acente temsilcileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü Elazığ’ın sigortacılık bilincinde iyi bir durumda olduğunu belirterek bunda Sigortacılık Meslek Komitesi’nin yaptığı çalışmaların büyük katkısı olduğunu söyledi.

Özlü: “Sektörün daha fazla pay almalarını arzu ediyoruz”

Sigortacılık sektörünün hizmetler sektöründe sağladığı önemli istihdam ile şehrin ekonomisine katkı  yarattığına değinen Özlü, sektörde gerekli şartları yerine getiren, standartlara uyan firmaların daha fazla pay almalarını arzu ettiklerini dile getirdi. Özlü, Elazığ TSO’nun sektörel anlamda bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek toplantının sektöre yararlı olması temennisine bulundu.

Söylemez: “Gerekli şartları taşımayan acenteler askıya alınabilir” 

TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez ise TOBB bünyesindeki komitelerde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.5684 sayılı Sigortacılık Kanununun sektöründe bir milat niteliğinde olduğunu söyleyen Söylemez, kanunla mesleğe bir çeki düzen geldiğini söyledi. Acentelerin Sigorta Acenteleri İcra Komitesinin faaliyetlerine destek olmasını isteyen Söylemez, yürütülen denetim ve soruşturmalarla ilgili bilgi verdi.  Söylemez, asgari fiziki şartlarla ilgili 2 bin 900 sigorta acentesi için açılan disiplin soruşturmasının sonuçlandırıldığını kaydeden Söylemez, çok sayıda acentenin yaptırımla karşı karşıya kalacağının altını çizerek ilgili tebligatların yapılacağını söyledi.

 Önümüzdeki dönemde gerekli şartları taşımayan acentelerin askıya alınabileceği uyarısında bulunan Söylemez, bütün acentelere kanunda belirtilen şartları bir an önce yerine getirmeleri çağrısında bulundu. Daha sonra sigortacılara yönelik destek ve imkanlarla ilgili bilgi veren Söylemez, yapılan girişimler sonucunda sigortacıların KOSGEB desteklerinden faydalanma hakkına kavuştuğunu söyledi.

 “UMEM Projesi’nden eleman talebinde bulunun”

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) önemli devlet desteklerinin getirildiğini ve bu alanda sigortacılar için önemli fırsatlar bulunduğunu dile getiren Söylemez, “Ben sizlere, bu alanda çalıştırılmak üzere UMEM Projesi kapsamında birer BES aracısı istihdam etmenizi tavsiye ediyorum. Çok önemli destekler var, bunlardan faydalanmalısınız. Bunun için eleman talebinde bulunmalısınız. Trabzon’dan bu alanda 200 civarında bir talep bekliyoruz. Hem siz kazanın, hem de işsiz gençlerimiz istihdam edilsinler” dedi.

Söylemez, eleman talebinin düşük olması durumunda Elazığ’da kurs açılmayacağı uyarısında da bulundu. Söylemez son olarak sigorta bilincinin artırılması ve insanların acentelere gitmesini teşvik etmek amacıyla bir reklam ve tanıtım filmi hazırlığı içinde olduklarını da ifade etti. Söylemez, konuşmasının ardından acentelerden gelen soruları cevaplandırdı.

Afacan: “Sorunlar raporlaştırılacak…”

Elazığ TSO Sigorta Sektörü Meclis Üyesi Hikmet Afacan’da katılımcıların tüm sorunlarının dinlenerek kayıt altına alındığını ve bu sorunların raporlaştırılarak Elazığ TSO tarafından TOBB’ye sunularak çözüm talebinde bulunulacağını ifade etti.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2271 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.9.2013 15:56:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.