Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 MHP HEYETİ ELAZIĞ TSO’DA

14 Eylül 2013 tarihinde Elazığ’da MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin katılımı ile gerçekleştirilecek olan ve teması “Kardeşlik” olan açık hava toplantısı için kurum ve kuruluşlarla STK’ları ziyaret eden MHP heyeti bu kapsamda Elazığ TSO’yu ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

 

Şekerdağ: Elazığ duruşu ile her dönem dikkat çekmiştir…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ MHP heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bugün ülkemiz siyasi tarihi içerisinde son derece önemli bir yeri bulunan MHP heyetini Odamızda ağırlamaktan duyduğum büyük memnuniyeti şahsım ve Odamızın tüm yönetim organları adına ifade etmek istiyorum. Değerli milletvekilleri, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 93 yıllık birikimi ile Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesine gayret göstermiştir. Özellikle son 5-6 yılda yaptığımız çalışmalar ile Elazığ’ımızın ufkunu açmış bulunuyoruz. İlimiz bu dönemde içinde bulunduğumuz yeni hizmet binası, Teknokent, İŞGEM, yeni OSB alanları ilimizin kalkınma ve gelişmesi noktasındaki tüm girişimlerimiz ile dikkat çekmiş ve yapılan Odamız seçimlerinde üyelerimizin teveccühü ile bir dönem daha yönetim kurulunda hizmet etme şansını yakalamış bulunmaktayız. İlimiz malumunuz olduğu üzere her zaman duruşu ile Ülkemizde örnek olmuş bir kenttir. Halkımızın bu duruşu bundan sonraki dönemde de devam edecektri” dedi.

Başkan Şekerdağ konuşmasında Elazığ TSO Üye yapısı ve ilin ekonomi ve sanayisi ile ilgili bilgilendirmelerde de bulundu.

 

 

Büyükataman: Elazığ tüm dinamikleriyle kalkınma ve gelişmeyi hak ediyor…

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesi noktasında tüm dinamiklerinin hazır olduğunu belirterek, “Tabiri caizse ilin unu, şekeri ve yağı var yapılması gereken organizasyon. Bu noktada biz Sayın Başkanımızın her zaman yanındayız. Ankara’da başta TBMM’ye sunulmak üzere ne konu varsa biz yanınızdayız. Ziyaretimizin nedeni ise düzenleyeceğimiz ‘Kardeşlik’ açık hava toplantısı hakkında bilgi vermektir. Bu kapsamda meslek örgütlerini ve STK’ları ziyaret ederek bilgilendirme yapıyoruz. Ülkemizdin 9 vilayetinde farklı adlarla bu açık hava toplantılarını Sayın Genel Başkanımızın katılımı ile yapıyoruz. Elazığ için ‘Kardeşlik’ mitinginin tüm Türkiye için örnek olacağını düşündük. Böylesi bir kadim kentten kardeşlik mesajının verilmesinin büyük anlam taşıdığını düşünüyoruz. Bu vesile ile bugün il dışından gelerek bizleri Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle ağırlayan Sayın Başkanımıza, Sanı Meclis Başkanımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Tanrıkulu: Elazığ kalkınma adına her an sıçrama yapabilir…

Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı A.Kenan Tanrıkulu’da toplantıda yaptığı konuşmada hizmet dönemleri içerisinde Elazığ’a önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Sayın Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanlarım malumunuz olduğu üzere  MHP’nin çok kısa bir süre kalmış olduğu koalisyon hükümetinde Sanayi Bakanlığı yapmak nasip oldu. O dönemde Elazığ OSB’nin kaynak sorunun çözümü, Hayvan Ürünleri OSB’nin yapılması, Besi OSB’nin projelendirilmesi, Akçakiraz ve Kovancılar Sanayi Sitelerinin yapımı, Havaalanının yeniden düzenlenmesi ve istimlak çalışmalarının başlatılması gibi sayısız çalışma yaptık ve başlattık. Ancak Elazığ tüm imkanlarına rağmen bugün hak ettiği noktada değil. 100 km. ötesindeki bir 6. Bölge teşviklerinden yararlandırılırken Elazığ 4. Bölgede kaldı. Bunun bir anlamı yok. İmkanların değişmesi, işdünyası, siyaset mekanizması, yerel yönetimler ve Odalarımızın el ele vermesi ile Elazığ çok kısa bir sürede sıçrama yapabilecek bir potansiyele sahip. Bunu çok açık yüreklilikle söylüyorum. Bu vesile ile bu tatil gününde bizlere zaman ayırdığınız için şükranlarımızı arz ediyoruz” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2353 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.9.2013 13:53:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.