Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 İkinci 500'e Elazığ’dan 1 Firma Katıldı

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, İSO'nun raporuna göre 2012 yılı net üretimden satışlarda ‘Türkiye'nin İkinci Büyük 500 Firması’ arasına Elazığ’dan 1 firmanın girdiğini belirterek, “Ülkemizin ve şehrimizin kalkınmasına kim bir çivi çakıyorsa, kim bir taş üzerine bir taş koyuyorsa ona minnettarız" dedi. 

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl yaptığı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayici Kuruluşu’nun 2012 yılı raporu sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Elazığ’dan Altınova Elazığ Çimento Fabrikası A.Ş.  Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayici Kuruluşu arasında yer aldı. Bilindiği gibi İSO tarafından kısa bir süre önce yayınlanan Türkiye’nin ilk 500 firması arasına Ferrokrom A.Ş. girmişti.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ yaptığı açıklamada, Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayici Kuruluşu arasına giren Elazığ Altınova Çimento Fabrikası’nı başarılarından dolayı kutladığını söyledi. Sanayicilerin ülke kalkınmasına katkı sağladığını ve iş istihdamı sağlamak adına önemli rol oynadıklarını belirten Başkan Şekerdağ, "Ülkemizin ve şehrimizin kalkınmasına kim bir çivi çakıyorsa, kim bir taş üzerine bir taş koyuyorsa ona minnettarız. Listeye giren firmalarımız da gerek istihdama gerekse ekonomiye katkılarıyla ülkemizin üzerine biçtiği vizyon ve misyona hizmet etmişlerdir ve etmeyi de sürdürmektedir. Elazığ adını büyük sanayiciler arasına yazdırarak bizlere bu gururu yaşatan sanayicilerimizin sayısının önümüzdeki yıllarda daha da artması en büyük temennimizdir" diye konuştu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 3196 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.9.2013 10:47:09
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.