Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Elazığ TSO’dan AKSA’ya Ziyaret 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ ile Odamız Meclis Üyesi ve Elazığ Sigorta Acenteleri Derneği üyesi Hikmet Afacan ve Denek Üyeleri Fırat EDAŞ Şirket Müdürü Şerif Doğru’yu makamında ziyaret ederek, sigorta sektöründeki üyelerin mağdur olmamaları hususunda bilgi alışverişinde bulundular.

AKSA Elektriğe bağlı doğalgaz dağıtım merkezinde Başkan Şekerdağ ve Sigorta Acenteleri Dernek Üyeleriyle bir araya gelen, Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Şerif Doğru yapmış olduğu değerlendirmede, 2012 yılında Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinde toplam 65 Milyon TL'lik yatırıma imza attıklarını, 2013 yılında ise hedeflerinin 84 Milyon TL olduğunu söyledi.

Doğru değerlendirmesinde, bölgeye hizmetlerinin artarak devam edeceğini belirterek, hem elektrik hem de doğalgaz konusunda TRB1 Bölgesinde  yer alan 4 ilin gerek altyapı gerekse hizmet anlamında en iyi hizmeti alması için çok yoğun bir gayret gösterdiklerini söyledi.

Kış koşulları gelmeden doğalgaz çalışmalarına hız verilmeli…

Başkan Şekerdağ’da Elazığ yöresinin yıllardan beri Türkiye’nin enerji ihtiyacının karşılanmasına büyük katkılar sağladığını belirterek, “İlimizin bu konudaki fedakarlığını söyleme ihtiyacı duymuyoruz. AKSA bugüne kadar bölgeye önemli yatırımlar yapmaktadır. Ancak, enerji yüzünden bölge işdünyası ve vatandaşlarımız gerçekten hep mağdur oldular. Kacak kayıpların vatandaştan alınması, hizmet sağlanırken altyapı maliyetlerinin dahi vatandaştan istenmesi hep tepki çeken konular olmuştur. Doğalgaz hususunda ise çalışmaların çeşitli nedenlerle çok ağır ilerlemesi yine mağduriyetlere neden olmuştur. Bugün il merkezinde halen doğalgaz ulaşmayan bir çok bölge mevcut. Ağır kış koşulları gelmeden mahalle sakinlerinin bu sorunlarına çözüm bulunmalıdır. Bu konuda yerel yönetimlerimizin de mutlak suretle desteklerini bekliyoruz. Ziyaretimizin asıl amacı ise sigorta sektöürnde yer alan üyelerimizin mağdur olmamaları için su, elektirik ve doğalgaz gibi taleplerde DASK sigortasının yasa gereğince ilgili kurumlarca istenmesidir. Bu konularda AKSA'nın hassasiyetlerini rica ediyoruz” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2412 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.8.2013 09:16:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.