Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “K Türü Yetki Belgeleri” Eğitimi Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Diyarbakır 8. Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle “K Türü Yetki Belgeleri” bilgilendirme toplantısı Elazığ TSO’da yapıldı.

Toplantıya, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halis Dağoğlu, Elazığ TSO Üyeleri ve medya mensupları katılırken, eğitimi Diyarbakır 8. Bölge Şube Müdürü Erdal Eker ile K Türü Yetki Belgeleri Büro Şefi Abdulsamet Korkutata verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halis Dağoğlu, Üyeleri yakından ilgilendirin konularda bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek, “2009 yılında yayınlanan 4925 sayılı karayolu taşıma yönetmeliğinde bugüne kadar birçok kez yönetmelik ve mevzuat değişiklikleri olmuş ve bu değişiklikler bir çok kez eksik bilgi yada haberdar olmama neticesinde önemli maddi ve manevi kayıplara yol açmıştır.

Bu nedenle nakliyecilik dışında kendi ürününü taşıyan gerçek ve tüzel kişilerin de almakla yükümlü oldukları K Türü Yetki Belgeleri hususunda Diyarbakır 8. Bölge Müdürlüğü destek ve katkılarıyla bugün konu hakkında Sayın Eker ve Korkutata detaylı bilgilendirme yapacaklardır.

Öncelikle, Bölge Müdürlüğümüzün Odamızın talebine olumlu karşılık vermesi ve iki yöneticisini ilimize görevlendirmesinden dolayı teşekkür ediyor, toplantının tüm katılımcılara yararlı olması temennisiyle, saygılar sunuyorum” dedi.

EKER: Elazığ TSO Sorunsuz Hizmet Veriyor

Açılış konuşmasının ardından söz alan Diyarbakır 8. Bölge Şube Müdürü Erdal Eker, Elazığ TSO’nun bölgede K Türü Yetki Belgesi düzenleme yetkisine sahip olan Odalardan biri olduğunu belirterek, “Elazığ TSO tarafından bugüne kadar çok süratli ve sorunsuz bir şekilde ildeki tüm mükelleflere yönelik başarılı hizmetler verilmektedir. Bu nedenle ben başta yönetim olmak üzere görevli arkadaşlarımızı kutluyorum. Sayın Dağoğlu’nun da ifade ettiği gibi konu kısa süre içerisinde çok kez mevzuat ve değişikliklerle uygulanmakta ve bu durum çoğu kez sıkıntılara neden olmaktadır. Bu nedenle K Türü Yetki Belgeleri Büro Şefimiz Abdulsamet Korkutata beyin yapacağı genel  bilgilendirmenin ardından soru cevap şeklindeki toplantının daha yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Toplantı daha sonra K Türü Yetki Belgeleri Büro Şefi Abdulsamet Korkutata’nın yaptığı bilgilendirmenin ardından katılımcıların sorularına cevapların verilmesiyle sohbet havasında tamamlandı.

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 2367 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.8.2013 14:01:27
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.