Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ TSO KUPASI KOŞUSUNU TORONTO KAZANDI

7 Ağustos Çarşamba günü Elazığ Hipodromu’nda 7’ncisi düzenlenen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu’nu Necdet Koçyiğit’in sahibi olduğu TORONTO jokey Mehmet Geneş ile kazandı.

Üç ve yukarı yaşlı 18 safkan İngiliz atının katılımıyla, 1200 metre kum pistte gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 34.000 TL olan koşuda DESERT WIND ikinci olurken, AKYOSKA üçüncü, TOP WOLF da dördüncü oldu. Kazanan TORONTO için koşunun bitiriş derecesi 1.15.54 olurken, koşuda farklar 1.5 Boy- 1/2 Boy - Uzak şeklinde oluştu. Yarış kariyerinin 94’ncü startını alan ve 16’ncı kez birincilik elde etmeyi başaran Toronto, ayrıca daha önce 2 kez start aldığı Elazığ pistinde ilk kez yarış kazanmış oldu.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Mahmut Yardımcı’ya kupasını, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ verdi. Törende Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Polat Şaroğlu kazanan atın antrenörü adına Mahmut Yardımcı’ya ödülünü ve çiçeğini verdi. Jokey Mehmet Güneş de ödülünü ve çiçeğini, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdülhamit Kaya’nın elinden aldı.

Şeref tribününde yapılan törene, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile Elazığ Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da katıldılar.

ŞEKERDAĞ: Elazığ adına önemli bir tanıtım yapılıyor

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, yarışlar sonrası yaptığı değerlendirmede Türkiye genelinde sınırlı sayıda hipodrom olduğunu belirterek, “Elazığ bu anlamda Ülkemizin en güzel görselliğe sahip hipodromlarından birine sahiptir. Hipodrom ilin tanıtımına çok önemli bir katkı sağlamakta ve düzenlenen yarışlar canlı olarak ülke genelinde izlenmektedir. 7.si koşulan Elazığ TSO Kupası Koşusu da geleneksel bir yapıya kavuşmuş ve iş dünyası adına yapılmaktadır. Bu yıl yapılan koşuyu kazanan at sahibi başta olmak üzere jokey ve tüm emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

KAYA: Hipodroma daha fazla önem vermeliyiz

Elazığ TSO Meclis Başkanı Abdulhamit Kaya, Elazığ hipodromunun ilin zengin turizm kaynaklarına önemli bir katkı sağladığını ifade ederek, “İlimizin turizm zenginliklerinin ekonomiye kazandırılması anlamında Elazığ hipodromu çok önemli bir yer tutuyor. Ancak bugün baktığımızda halen beklenen katkıyı sağlayamadığını görüyoruz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve ilimizdeki tüm STK’lar ve kurumların destek ve işbirliği ile başta hipodrom olmak üzere ilimizin tüm kültürel, tarihi ve doğal kaynaklarını ekonomi kazandırmak için yoğun bir girişim başlatmamız gerekiyor. Bu düşüncelerle yarışların gerçekleşmesine katkı sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2153 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.8.2013 11:08:14
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.