Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

69. TOBB GENEL KURULU YAPILDI

Genel Kurulda Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı TSO Konsey Üyeliğine seçildi…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu 01 Ağustos 2013 Perşembe günü Ankara’da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Tesislerinde yapıldı.  Seçimli Genel Kurula Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, Genel Kurul Delegeleri Ali Şekerdağ, Adem Akbulut, Bilal Akpolat, Kasım Çelik ve Süleyman Şeker ile birlikte Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter katıldı. Genel Kurula Başbakan R.Tayyip Erdoğan ile birlikte çok sayıda Bakan da katılarak ilgi gösterdi.

69. TOBB Genel Kurulunda mevcut TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tek aday olarak seçime girerek 365 Oda/Borsa Üst Kurul Delegelerinin oyları ile yeniden başkanlığa seçildi. TOBB Başkanlık seçiminin ardından TOBB Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey seçimine 178 Ticaret ve Sanayi Odası katılırken 30 kişilik Konsey Üst Kurul Delegelerin oyları ile belirlendi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerinden 5 ilin temsil edildiği TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyinde Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’da seçilerek yer aldı.

 ŞEKERDAĞ: Bölge Sözcülüğümüz Devam Edecek

Yapılan seçimlerin ardından bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, yaklaşık 5 yıldan beri Bölge sözcülüğü görevini başarıyla devam ettirdiklerini belirterek, yeni dönende de 178 Odanın teveccühü ile aynı başarıyı istikrarlı şekilde sürdüreceklerini ifade etti.

Başkan Şekerdağ açıklamasında, “TOBB Bağlı Oda Üyeleri ülke genelindi 130 milyar dolar yatırım yaparak bugün 14 milyon vatandaşımıza istihdam sağlamaktadır. Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan TOBB ve bağlı Odalar illerin kalkınma ve gelişmesinde lokomotif göreve üstelenmiş bulunmaktadır. Odalarımız aynı zamanda tüm toplumun her alanda beklentilerinin olduğu kurumlar haline gelmiş, ekonomiden, kültüre, spordan sanata kadar alanda toplumun tüm kesimlerinin Odalarımızdan farklı beklentileri bulunmaktadır. Bu durum aslında Odaların iller açısından ne kadar önemli olduğunu gösteren bir sonuçtur. Bu vesile ile 69. Genel Kurulun Ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, Konsey Üyeliğimizin başta Elazığ olmak üzere tüm bölgemize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

 ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1751 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.8.2013 23:48:52
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.