Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 İLK 500’DE BU YIL DA 1 ELAZIĞ SANAYİ FİRMASI YER ALDI

·    Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali ŞEKERDAĞ, Elazığ’da bu yıl 1 sanayi firmasının 500 büyük sanayi kuruluşu arasına girdiğini belirterek, “Potansiyeli ve kaynakları olan bir şehir olan Elazığ’ın ilk 500’de en az 10 firması olması gerekir” dedi.

·  İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2012” sıralamasına, Elazığ’dan  bu yıl 426. Sıradan Eti Krom A.Ş. firması yer aldı.

ŞEKERDAĞ: SAYIYI YETERLİ GÖRMÜYORUZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ’ın potansiyeli ve kaynakları ile daha fazla firma ile listede yer alması gerektiğini ifade ederek, “İlimiz maden, mermer, su ürünleri, imalat sanayi, gıda, tarım ve hayvancılık ürünleri bakımından son derece önemli potansiyele ve kaynaklara sahiptir.

Bu zengin kaynaklara bağlı olarak ilimizden ülkemizin en büyük ilk 500 firması arasında bugün en az 10 firmamız olması gerektiğini düşünmekteyiz. Bu düşüncelerle, ilimizde doğru bir sinerji yaratmak için yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve ekonomiyle ilgili tüm örgütlerle işbirliği yaparak ilimiz sanayisinin daha da gelişmesini, üretimin, istihdamın ve ihracatın arması için yoğun bir gayret gösteriyoruz. Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılan ‘Elazığ Tanıtım Günleri’ ile ‘Lobi Çalışmaları’nın temelinde de ilimize marka yatırımların kazandırılması yatmaktadır. İnanıyorum ki, bu çalışmalar ve gayretler neticesinde ilimiz önümüzdeki süreç içerisinde çok daha iyi yerlere gelecektir.

Bu düşüncelerle Ülkemizin ilk 500 firması arasına girme başarısı gösteren Eti Krom A.Ş. firmamızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1636 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.7.2013 15:19:30
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.