Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KUYAP EĞİTİM MERKEZİ KURULDU

Kısa adı KUYAP olan, “Çalışanların ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişikliklere Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi” kapsamında, ülke genelinde 5 eğitim merkezi kuruldu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi illerine hizmet verecek olan Elazığ KUYAP Ofisi Elazığ TSO Yeni Hizmet binasında kurularak çalışmalarına başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ülke genelinde 5 ilde Ticaret ve Sanayi Odaları ortaklığında uygulayacağı AB projesi KUYAP, için belirlenen 5 ilden biri olan Elazığ’da, Proje ofisi kurularak ön çalışmalarına başlamıştır. Proje kapsamında AB KOBİ Geliştirme Uzmanı John Toner Elazığ TSO’nun bölge illerine hizmet vereceğini ifade ederek, Elazığ TSO’da projenin ilk aşaması olan anket uygulaması hakkında Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreterle bir toplantı yaptı.

Proje kapsamında işveren ve çalışanların AB uyum süreciyle ilgili talep ve beklentilerinin tespiti için 15 büyüme merkezinde bulunan işletmelere yönelik anket uygulanacağını ifade eden Toner, anketlerin sonuçlarının projenin etkinliği açısından önemli olduğunu ifade etti. Toplantıda anketin uygulanacağı alanlar ve sonuçlarının değerlendirilmesi hususunda değerlendirmeler yapıldı.

 

Başkan Şekerdağ: İşletmelerimize ve çalışanlara önemli kaktı sağlanacaktır

Elazığ TSO’nun çok önemli bir başarı göstererek 5 il arasına girdiğini belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, TOBB tarafından proje ofisinin tüm ekipmanlarının gönderildiğini ve proje ofisinin hazır hale getirildiğini belirtti. Başkan Şekerdağ, “Kuyap projesinin genel hedefi, insan kaynaklarının verimliliğini yükseltmek, işveren ile çalışanların uyum yeteneklerini artırmak ve sürdürülebilir ekonomik kalkınma ile sosyal gelişimi desteklemektir. Doğrudan KOBİ’leri destekleyen proje ile iki yıl boyunca AB süreci başta olmak üzere işletmelerimize ve çalışanlarımıza eğitim, danışmanlık ve uygulama alanlarında destek verilecektir. Proje ofisinde görev yapmak üzere TOBB tarafından ulusal ilana çıkılmış olup, belirlenmiş olan kriterleri sağlayan bir personel alımı yapılmıştır. Elazığ’a kazandırılan Ofisin başta ilimiz olmak üzere bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

Bu haber 2204 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.7.2013 14:57:55
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.