Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 TOBB BÖLGE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

 

TOBB Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, bölgenin çözüm bekleyen sorunlarıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, toplantıda yaptığı sunumda, konuk oda / borsa başkanlarına, TOBB’un yapısı, faaliyetleri ve gerçekleştirilen projeler hakkında bilgiler verdi.

Türkiye’de ilk ve tek ekonomi politikaları üzerine çalışan TEPAV’ı kurduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, TEPAV’ın bugün Avrupa’nın en iyi 3’üncü düşünce kuruluşu haline geldiğini söyledi.

Hisarcılıklıoğlu toplantıda, Oda/Borsa başkanlarından bölgenin sorunlarıyla ilgili düşüncelerini de alarak çözüm önerileri noktasında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Hisarcıklıoğlu konuşmasında, Odaların yatırımcılara yol gösterici özelliği olması gerektiğini belirterek, kapasite raporları ile ilgili oluşturulan sistem sayesinde artık illerde hangi alanda ne kadar üretim olduğunun tespit edildiğini ve bu uygulamanın yatırımcıların doğru  yatırımlara yönlendirilmesinde büyük bir hizmet olduğunun altını çizdi.

 

ŞEKERDAĞ: Bölgemiz için yeni bir dönem

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ toplantının son derece yararlı geçtiğini ifade ederek, “Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu TOBB çalışmaları ve hizmetleri hakkında bizleri bilgilendirmiştir. Ayrıca bölge sorunlarıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunma imkanımız oldu. Kendilerine Oda başkanları ile birlikte bölgenin yeni bir döneme girdiğini ve bu huzur döneminde yatırımların artık doğu ve güneydoğuya gelmesi gerektiğinin altını çizdik. Devletin altyapı, ulaşım, sağlık, eğitim, tarım – hayvancılık, madencilik gibi alanlarda yapması gereken çalışmalar ve mevzuatların yeniden gözden geçirilerek iş dünyasının önünün açılması gündeme gelmiş ve bu konular daha önce TOBB ve Ekonomi Koordinasyon Kurulu’na sunulmuştu. Bu taleplerimizin hayata geçirilmesi ile birlikte başta bölgeler arası kalkınmışlık farklılıkları ortadan kalkacağı gibi, işsizliğin önlenmesi hususunda da önemli bir başarı sağlanacaktır. Bugün huzur anlamında yıllardan beri özlenen bir tablo oluşmuştur. Bunun devamı bölgenin tüm kaynaklarının ekonomiye kazanmasına vesile olacak ve bölgenin refah seviyesi yükselecektir. Tüm bu beklentilerimiz Sayın Hisarcıklıoğlu ile paylaşılmış ve başkanların talepleri not alınarak ilgili mercilere ulaştırılmak üzere raporlanmıştır. Sonuç olarak bölgemiz adına yararlı bir toplantı olmuştur” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1954 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.7.2013 14:12:35
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.