Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Özilhan ile yatırım değerlendirme toplantısı

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ile, Elazığ’a yatırım konusunda Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ görüşme yaparak, hazırlanan dosyayı takdim etti.

Çok sayıda sektörde faaliyet gösteren Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Tuncay Özilhan ile görüşme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, meyve suyu ve türevleri konusunda hazırlanan dosayı vererek ilin potansiyeli hakkında bilgiler verdi. 

Başkan Şekerdağ, Özilhan ile yapılan görüşme hakkında yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizin önde gelen şirketlerinden biri olan Anadolu Grup çok sayıda sektörde faaliyet göstermekte olup, grubun yönetim kurulu başkanı Sayın Tuncay Özilhan, TÜSİAD, DEİK gibi birçok ekonomiyle ilgili kurumda görev yapmış ve halen aktif olarak hizmet veren bir işadamıdır. Kendilerinin Anadolu illerinde yatırım yapma hedefleri olmakta ve bu hususta çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar. Odamız Meclis Başkanı Sayın Hamit Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Polat Şaroğlu ile birlikte Sayın Özilhan’ı ilimize davet ederek bir görüşme yapma fırsatı bulduk. İlimizin önde gelen potansiyel yatırım konuları hakkında bilgi vererek, Oda olarak meyve suyu hususunda hazırlamış olduğumuz dosyamızı da takdim etti. Bilindiği gibi ilimizde halen 100 bin tonun üzerinde üzüm ve 30 bin tonun üzerinde kayısı üretimi mevcuttur. Çilek, elma, armut, vişne, kirav vs. gibi bir çok meyve üretimimizde azımsanmayacak orandadır. Tüm bunlarla ilgili olarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Elazığ’a çok yakından ilgi göstererek, yatırım fikri konusunda değerlendirme yapacaklarını ifade ettiler. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ilimize ülkemizin ve dünyanın önde gelen marka firmalarını getirerek yatırım yapmalarına öncülük etme hususunda başlatmış olduğumuz çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1623 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.7.2013 09:56:55
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.