Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO Meclisinden sağduyu çağrısı

Haziran ayı Elazığ TSO Meclis Toplantısı Hamit Kaya başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaya, İstanbul Taksim’de başlayan ve ülke genelinde devam eden ‘gezi parkı’ eylemlerine ilişkin sağduyu çağrısında bulunarak, “Ülkemizin önceliği, bölgelerarası kalkınmışlık farklılıklarını ortadan kaldırmak, işsizlikle mücadele etmek ve Türkiye’yi küresel güç haline getirmektir” dedi.

 

Ekonomiye Odaklanmalıyız…

Elazığ TSO Meclis Başkanı Kaya konuşmasında, “İstanbul’da başlayarak, son günlerde birçok ilimize yayılan olayları dikkatle izliyoruz.

Vatandaşlarımızın hukuk kuralları çerçevesinde taleplerini dile getirmesi, en tabii vatandaşlık hakkı ve demokrasinin de gereğidir. Ancak son günlerde gösterilerin, marjinal gruplar tarafından farklı mecralara çekilmek istendiğini; gelişmelerin ülkemiz üzerinde kötü emelleri olanlara hizmet etmeye zemin hazırladığını üzülerek görüyoruz.

Tüm dünya sorunlarla boğuşurken, herkesin bakışlarının yükselen Türkiye üzerinde odaklandığı bu dönemde, huzura ve istikrara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.  Şunu kimse unutmamalıdır ki, sokakların huzur ve güveni, çocuklarımızın ve Türkiye’nin geleceği açısından son derece önemlidir. Şiddet ve kavga, hiçbir şeyi çözmediği gibi sorunları içinden çıkılmaz hale getirir. 

Hiçbir hak arayışı, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin tehlikeye sokulmasına, esnafın tüccarın mağduriyetine ve vatandaşlarımızın vergileriyle temin edilen kamu mallarına zarar verilmesine gerekçe olamaz. Türkiye’nin önceliği, dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girme noktasında planlı ve kararlı şekilde adımlar atmak olmalıdır. Bölgelerarası kalkınmışlık farkları, işsizlik gibi önemli sorunlarımız varken bunlara odaklanma yerine, yeni gündemler yaratmak ve Türkiye’nin tüm kurumlarıyla önceliğinin bir anda değişmesini manidar buluyoruz. İş dünyası olarak ülkemizin bu gündemi çok hızlı bir şekilde değiştirerek normalleşeceğini ve gerçek gündemine bir an önce odaklanacağını umut ediyoruz. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızın da sağduyulu şekilde hareket etmesini bekliyoruz” dedi.

Başka Kaya, Elazığ TSO Meclis Üyelerine yönelik yaptığı konuşmada tüm sektörler itibarı ile 2013 yılı ve sonrasının planlanması ve buna göre çalışma takvimi oluşturulmasının önemi üzerinde durdu.

 

 

Faaliyet Raporu Okundu

Elazığ TSO Haziran Ayı Meclis Toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Meclis Üyelerine Oda yönetim kurulunun faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, başta üyeler olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik önemli faaliyetler ve çalışmalar yapıldığının altını çizdi.

Başkan Şekerdağ özet olarak yaptığı açıklamada, Elazığ Valiliğine SODES kapsamında bir proje sunulduğunu ve projenin kabul görmesi halinde bu yıl Elazığ merkez ve ilçelerde Elazığ TSO’nun uyguladığı “Huzur Akademisi” projesinin yaygınlaşarak devam edeceğini söyledi. Odanın ülke genelinde ilklere imza atarak “Doküman Yönetim Sistemi” kurduğunu ve çalışmanın aktif hale gelmesi için altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Şekerdağ, artık bir çok belgenin internet üzerinden verileceğini söyledi.

Başkan Şekerdağ, TOBB ile müşterek olarak “KUYAP” projesinin hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, Elazığ’ın Doğu Anadolu bölgesine AB süreciyle ilgili hizmet vereceğini açıkladı. Oda Üyelerinin dış ticarete yönlendirmeleri hususunda Ekonomi Bakanlığı ile müşterek bir eğitim organize ettiklerini söyleyen Şekerdağ, eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek, KOSGEB ile müşterek girişimcilik eğitimi verilerek ilk aşamada 30 kişinin girişimcilik belgesi aldığını söyledi.

Başkan Şekerdağ, Meclis Üyelerinin çalışmalar hakkındaki çeşitli sorularını da cevaplandırarak geniş bilgiler verdi.

Meclis toplantısı, üyelerin görüş ve önerileriyle tamamlandı.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1596 defa okundu.
Ekleme Tarihi :19.6.2013 10:16:52
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.