Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
BLOOMBERT TV’DE ELAZIĞ TANITILDI

Uluslararası ekonomi kanalı Bloomberg TV, canlı yayında Elazığ’ı tanıttı.  Moderatörlüğünü Sami Altınkaya’nın yaptığı Bloomberg TV’de yayınlanan ve yaklaşık 45 dakika süren “Çıkış Yolu” programının bu haftaki konukları Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ile Türk Ekonomi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz oldu.

Harput Şefik Gül Kültür Evi’nden canlı yayınlanan programda Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, 2023’e Elazığ’ın hangi projelerle gireceğini açıklarken ETSO Başkanı Ali Şekerdağ ile Türk Ekonomi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz sanayi ve yeni yatırımlarla ilgili görüşlerini belirtti.

Selmanoğlu: Elazığ Sürekli Gelişiyor

Şehrin her geçen gün geliştiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Öncelikle Bloomberg TV ekibine ve sizlere şükranlarımı sunuyorum. Şehrimiz doğu ve güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin inci vilayetlerinden biridir. Bizler bu aziz diyara hizmet etmekten onur duyan insanlarız. Elazığımız 2023 yılına belediyemizin yeni yatırımlarıyla girecek. Şehrimizde istihdam alanları sürekli artmakta ve Elazığ bölgesinde adeta lider konumdadır. Özellikle yaz aylarında belediye olarak çalışma tempomuz daha da artıyor ve kentin genelinde çalışmalarımızı itina ile sürdürüyoruz. Gerek altyapı ve gerekse üst yapı hizmetlerimizle şehrimizi adeta yeniden imar ediyoruz" dedi.

 

Şekerdağ: Yatırımcıları Elazığ’a Bekliyoruz

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da yaptığı değerlendirmede ilin yaşanabilir iller sıralamasında üst sıralarda yer aldığını ifade ederek, “Bölgenin gerçekten huzur ve güven adası olan Elazığ bu olumlu durumuna rağmen maalesef özellikle batı illerinde yanlış bir imaja sahip. Oysa Elazığ’a günde sadece İstanbul’dan 7 uçak seferi yapılıyor. İşadamlarımız bu ulaşım imkanlarıyla aynı gün Elazığ ve İstanbul’da işini görebiliyorlar. Bu çok önemli bir fırsat. Elazığ güvenlik ve huzur anlamında ve sosyal yaşantı olarak da avantajlara sahip. İlin zengin tarihi birikimi, doğal güzellikleri, turizm varlıkları, su patansiyeli, maden ve mermer rezervleri, hizmetler sektörü, sağlık, eğitim gibi bir çok alanda yatırım imkanlarına sahip. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm işadamlarımızı ilimize yatırıma davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Boz: Sosyal Sorumluğumuz Devam Edecek

 

Programda bir değerlendirme yapan TEB Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz ise bankalarının sosyal sorumluluk gereği gelişen illeri tanıtmaya ve bu anlamda programın sponsorluğunu üstlenmeye devam edeceğini belirterek, “Elazığ ilimiz sayın başkanlarında ifade ettiği gibi bölgede önemli bir il. Kalkınma ve gelişme noktasında ilerliyor ve önemli avantajları ve potansiyelleri var. Tüm bunlara baktığımızda Elazığ gelecekte çok daha iyi bir noktaya gelecektir” dedi. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 1697 defa okundu.
Ekleme Tarihi :18.6.2013 16:56:32
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.