Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Ekonomi Bakanlığı ve Elazığ TSO işbirliğinde;

DIŞ TİCARET SEMİNERİ YAPILDI

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Elazığ TSO işbirliği ile, “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” Odamızda, KOBİ’ler, STK temsilcileri ve konuya ilgi duyanlarla, Ekonomi Bakanlığı’ndan Daire Başkanı, Şube Müdürü ve Uzmanların katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Altı konuda altı uzman konuşmacı

Seminerin açılışını yapan T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Özgür Çelikel bakanlığın vizyon ve hedefleri hakkında bir sunu yaptı. Seminerin öğleden öncesi bölümünde, Alacakaya Mermer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Yaşlı’nın deneyim paylaşımı ve İhracat Genel Müdürlüğü Şube Müdürü M.Tayfun Gülle’nin iş dünyası için ticari bilgiye erişim sunumu yapıldı. Öğleden sonraki ikici bölümde ise, Ekonomi Bakanlığı Uzmanları Ezgi Turan, İrem Ekmekçi Konuk, Sedat Ürey ve Batuhan Uysal sırasıyla; İhracat Mevzuatı, Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri, İhracata Sağlanan Devlet Yardımları, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleşmesi ve TURQUALITY’nın Desteklenmesi, Yurtdışı Birim, Marka ve Tanıtım, Ar-Ge ve Tasarım Destekleri, Uluslar arası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Destekleri ve Ülke Masaları Bölümünde Pazar Araştırması ve Çin Pazarına İhracat İmkanları konularında birer sunu yaptılar.

 

 

 

Şekerdağ: İhracatın geliştirilmesine yönelik etkinliklerimiz devam edecek

“Dış Ticaret Semineri”nin işletme ve tüm ilgililer açısından önemli bir fırsat olduğunun altını çizen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Ekonomi Bakanlığı’nın üst düzey yöneticileri tarafından verilen seminerin önemine işaret ederek bu tür faaliyetlerin bundan sonrada devem edeceğini söyledi. Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde, “Elazığ imalat ve altyapı olarak önemli bir ihracat potansiyeline sahip olmasına rağmen bugün maalesef ihracatçı firma sayısı ve ihracattan elde ettiği gelir anlamında istenilen noktada değildir. Bilindiği gibi ülkemizin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefi bulunmakta ve bu hedefe ulaşma noktasında ise önüne 500 milyar dolar bir ihracat hedef koymuştur. Ekonomi Bakanlığımız ülkemizin bu hedefe ulaşmasında ihracat potansiyeli olan illeri belirlemiş ve buna göre bu illere özel bir önem vermektedir. Elazığ’da bu iller kapsamında olup, ilin ihracatının artırılması bu dönemde en büyük hedefimizdir. Son dört yıldan beri çok önemli etkinlikler ve projeler yapmakta ve ilimizin ihracat kapasitesinin yükseltilmesine gayret göstermekteyiz. Ekonomi Bakanlığımız ile yapılan seminer de yine bu çalışmalardan biridir.

Oda olarak bundan sonraki dönemde de başta üyelerimiz olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik bilgi paylaşımı ve güncel konularla ilgili eğitim ve seminerlerimiz devam edecektir” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2855 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.6.2013 14:37:00
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.