Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ TSO'DA MESLEK KOMİTESİ SEÇİMLERİ YAPILDI
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi seçimleri Elazığ 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu'nun belirlemiş olduğu seçim takvimi doğrultusunda 11 Mayıs 2013 tarihinde Elazığ TSO Yeni Hizmet Binasında yapılmıştır.
Seçimlerde Elazığ TSO'nun 14 Meslek Komitesine ait Üyeler ile Meclis Üyeleri belirlenmiştir. Daha önce askıya çıkarılarak 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafından seçimlerde oy kullanacak üye sayısı 4437 olarak açıklanmıştır. Bu üyelerden 3611 üye seçimlere katılarak oy kullanmış olup, Elazığ TSO Seçimlerine katılım oranı %81.35 olarak gerçekleşmiştir.
Seçimlerde Ali Şekerdağ grubu beyaz liste ile, Ayhan Şimşek grubu kırmızı liste ile A.Hamit Kaya grubu ise Mavi liste ile seçimlere katılmışlardır.
Yapılan seçimler sonrasında henüz kesin olmayan sonuçlara göre Ali Şekerdağ grubu 7, A.Hamit Kaya 6 ve Ayhan Şimşek grubu ise 1 grup kazanmıştır.
5174 sayılı TOBB yasası gereğince 1 işgünü askıya çıkacak olan Meslek Komitesi listesinin ardından, seçimlere şirket statüsünde katılan firmaların seçimler sonucunda firmalarını Elazığ TSO'da temsil edecek isimleri Odamıza bildirilmesiyle, Elazığ TSO Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Başkanı, Meslek Komitesi Başkan ve Yardımcıları, TOBB Üst Kurul Delegeleri ve Disiplin Kurulu üyeleri seçimleri yapılacaktır. Bu takviminin 17 Mayıs 2013 tarihine kadar sonuçlandırılması hedeflenmektedir.
Seçimlerimize büyük oranda katılım göstererek Odamızın 93 yıllık geçmişine yakışır olgunlukta ve bütün Türkiye'ye örnek olan tüm camiamız temsilcilerine teşekkür ediyor, seçimlerin başta Elazığ TSO camiası olmak üzere Elazığ'a hayırlı olmasını diler, saygılar sunarız.
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 2900 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.5.2013 22:37:01
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.