Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KUYAP PROJESİ BAŞLIYOR
 
Kısa adı KUYAP olan, Çalışanların ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişikliklere Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi kapsamında, Yüklenici Firma Temsilcileri İncesulu ve Toner Odamızı ziyaret ederek Başkan Şekerdağ’la görüştüler.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ülke genelinde 5 ilde Ticaret ve Sanayi Odaları ortaklığında uygulayacağı AB projesi KUYAP, için belirlenen 5 ilden biri olan Elazığ’da, Proje ön incelemesi yapıldı.
Elazığ TSO yeni hizmet binasının altyapı olarak mükemmel olduğunu ifade eden, Proje Yürütücüsü Firma temsilcileri Doğan İncesulu ile AB Kobi Geliştirme Uzmanı John Toner Elazığ TSO’nun bölge illerine hizmet vereceğini söylediler.
Türkiye genelindeki büyüme merkezleri içerisinden başvuru yapan illere göre seçim yapıldığını belirten İncesulu, Elazığ TSO’nun bugüne kadar uyguladığı ve halen devam eden projeleri ilin tercih edilmesinde birinci etken olduğuna işaret etti. Proje kapsamında ulusal ilan ile Elazığ TSO’ya iki uzman personel alınacağını belirten İncesulu, daha sonra projenin uygulanmasına Elazığ TSO ile birlikte başlanacağını söyledi.
 
İŞLETMELERE KATKI
Toner ve İncesulu Elazığ TSO’nun çok önemli bir başarı göstererek 5 il arasına girdiğini belirterek, proje kapsamında firmaların AB’ye uyum ve ihracat ve kurumsallaşma kapasitelerinin artırılacağını ifade etti. Toner’de, Elazığ TSO’nun altyapısı ve hizmetlerinden etkilendiğini ifade ederek proje kapsamında Elazığ TSO ile birlikte KOBİ’lere önemli hizmetler verileceğini söyledi.
 
Başkan Şekerdağ: Elazığ’a ve Üyelerimize Hizmetlerimiz Devam Ediyor
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Odanın uygulamış olduğu projeler ile başta Üyeler olmak üzere Elazığ’a çok önemli katkılar sağlandığını ifade ederek, “KUYAP Projesi de üzerinde son derece önemle durduğumuz ve başta üyelerimiz olmak üzere Elazığ’a büyük katkı ve prestij katacak bir projedir. TOBB ve ilgili bakanlıkla birlikte müşterek yürütülecek ve iki yıl sürecek olan proje kapsamında firmalarımızın AB uyum süreçlerinin artırılması, ihracat kapasitelerinin ve kurumsallaşma altyapılarının güçlendirilmesi hedefleniyor. Elazığ TSO’da uzmanların da çalışacağı proje ofisi KUYAP başta olmak üzere çok sayıda AB ve yerel kaynaklı projelerde üyelerimize destek verecektir. İlimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 2402 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.5.2013 16:15:57
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.