Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
İŞGEM YENİ GİRİŞİMCİLERİ BEKLİYOR
Elazığ’da faaliyete olan İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) yeni girişimcileri bekliyor. Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nafiz Bilginoğlu, yaptığı açıklamada ;Elazığ İŞGEM’ in bugün itibariyle gelişim sürecini tamamladığını, kendileri için belirlenen ikamet sürelerini tamamlayan ve yeni mekanlarına taşınan işletmelerin yerine yeni girişimciler ve fikri olan müteşebbisleri beklediğini bildirdi.
 
Elazığ İŞGEM temel kuruluş amacının fikri ve projesi olan girişimcilere uygun şartlarda mekan sağlama ve işletmeleri kuruluş sürecinde destekleyip ayağa kaldırma misyonu ile bugüne kadar çok sayıda işletmenin kurulması ve sektörlerinde yer almasına ev sahipliği ve öncülük yapmak olduğunu belirten Bilginoğlu, Halen İŞGEM`de büyülükleri 60 m2 ile 820 m2 arasında değişen 7 işyeri yeni girişimcilerini beklemektedir. Mevzuat gereği en fazla 5 yıllığına girişimcilere kiralanması gereken bu işyerleri için belirlenen fiyatlar piyasa şartlarına göre oldukça uygundur. Kiralar m2 olarak ilk 3 yıl için 2.60 TL, 4. yıl için 3 TL, 5. yıl için 3,5 TL`dir.
Elazığ İŞGEM’in amacı, projesi ve gelişme potansiyeli olan girişimcileri desteklemek, bu işletmeleri büyütmek ve Elazığ’ın kalkınmasına, istihdamına katkı sağlamaktır. İŞGEM, işletmelere verdiği destek için kar amacı taşımamaktadır. İŞGEM’in kapıları yeni fikri olan, işletme kurmayı planlayan ve uygun bir mekan arayan bütün girişimcilere açıktır. İŞGEM’de yer alan müteşebbisler KOSGEB ve benzeri hibe ve kredilerden de daha kolay faydalanabilmektedir. Yine İŞGEM işletmelere yönetim danışmanlığı, ortak ofis ekipmanı destekleri, tanıtım, reklam ve pazarlama destekleri de sağlamaktadır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi Malatya yolu 8.km de bulunan Elazığ İŞGEM’den ve 2483510 nolu telefondan alınabilir” dedi.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 2352 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.4.2013 13:29:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.