Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO’dan Geleneksel ‘Kutlu Doğum Pilavı’
 
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Sanayi Sitesi Camisinde 2 bin vatandaşa Kutlu Doğum Pilavı ikram edilerek gül dağıtıldı.
 
Programa Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, İl Müftüsü Peyami Güngör, Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle, sanayi sitesi esnafı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayi Sitesi esnafı Mehmet Turhan’ın organize ettiği etkinlik kapsamında yaklaşık 2 bin kişiye kavurma, pilav ikram edilerek gül dağıtıldı.
Programda bir konuşma yapan İl Müftüsü Peyami Güngör; Kutlu Doğum Haftası’nın amacının Allah Resulü’nü tanımak ve tanıtmak olduğunu ifade ederek, “O’nun kıyamet gününde şefaatine mazhar olabilmek için tanımak gerekmektedir. Kutlu Doğum Haftası’nın temel amacı budur” dedi.
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da medya mensuplarına yaptığı açıklamada Elazığ TSO’nun 4 yıldan beri geleneksel hale getirmiş olduğu ‘Kutlu Doğum Pilavı’ etkinliğinin devam ettiğini belirterek, “Yüce dinimizi ve sevgili Peygamber efendimizi anlamak ve onu bir çok etkinlik ve faaliyetlerle yaşamak için İl Müftülüğümüzle koordineli bir şekilde Kutlu Doğum Etkinliklerine katılıyoruz. Geleneksel hale getirmiş olduğumuz bu yıl ki etkinliklerin en güzel hizmetlerinden biri de Türkiye Diyanet Vakfı tarafında hazırlanan ‘Hz. Peygamber ve İnsan Hakları’ adlı yayının hazırlanmış olmasıdır. Odamız tarafından sponsor olunan bu yayın ilimizde 5 bin adet ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Kalıcı olan bu yayın bir aileye çok önemli mesajlar ve bilgiler taşıyacaktır. Bu vesileyle tüm halkımızın ve üyelerimizin bir kez daha ‘Kutlu Doğum Haftasını ‘kutuluyorum” dedi.
 
Program daha sonra yapılan duanın ardından il protokolü tarafından vatandaşlara pilav ikramı ve gül dağıtımı ile devam etti.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 

 

Bu haber 2167 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.4.2013 10:00:37
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.