Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
TÜCCAR TOPLUMDA SAYGI DUYULAN İNSANDIR
 
Kariyer Günlerinde konuşan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, tüccarın toplum içerisinde saygı duyulan insan olduğunu ifade ederek, “Toplumda rol model olan ve her kesimin örnek aldığı kişilerin, sayısının artması ve toplum tarafından da desteklenmesi gerekmektedir” dedi.

İş Kur Elazığ İl Müdürlüğü tarafından “Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” çerçevesinde “Kariyer ve Girişimcilik Günleri” etkinliği F.Ü. Bilgisayar Mühendisliği Konferans Salonunda yapıldı. Etkinliğe, Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı M.Süleyman Selmanoğlu, F.Ü.Rektörü Prof.Dr. Kutbettin Demirdağ, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, İş Kur Elazığ İl Müdürü Tahir Cevher, üniversite öğretim üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Kariyer Günleri etkinliği kapsamında bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ yaptığı konuşmada, “ Genç İstihdamın Desteklenmesi Operasyonu  kapsamında İŞ-KUR tarafından organize edilen 'Girişimcilik ve Kariyer Günleri' etkinlikleri katılımcılara yararlı olmasını temenni ediyorum.
Kariyer, kişinin, yaşamın aktif ve üretken yıllarını kullanarak geliştirdiği ve genelde çalışma hayatının sonuna dek sürdürdüğü, iş ya da pozisyon olarak geldiği noktayı tanımlamaktadır.
Bir başka bakış açısıyla Kariyer, seçilen bir yolda ilerlemek ve bunun sonucunda daha fazla deney ve yetenek kazanmak, daha fazla sorumluluk üstlenmek, daha fazla saygınlık elde etmek olarak da tanımlanabilir. Günlük hayatımıza sonradan giren kavramlardan olan Kariyer, aslında kültür hayatımızın derinliklerinde bulunmakta ve çok sayıda deyim ve Atasözleriyle bizleri geleceğe hazırlamaktadır.
Mustafa Kemal ATATÜRK’, “Tüccarı” tarif ederken, “Milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için, eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.” diyerek bir tüccar için kariyerin doruk noktasını işaret etmiştir.
Hz. Mevlana da, “Ya göründüğün gibi ol, yada olduğun gibi görün” sözüyle; toplum içerisinde, itibarlı, saygın, toplumun değerleriyle örtüşen ve bugün kariyer sahibi şahsiyet olarak tanımladığımız kişilerde olması gereken en önemli meziyeti işaret etmiştir.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, yapmış olduğumuz girişimler, çalışmalar, bilgilendirme faaliyetleri, projeler ve etkinliklerle, Elazığ’da Atatürk’ün tarif ettiği “Tüccar” tanımına uygun esnaf sayısını artırarak, ilin kalkınma ve gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz.
Ülkelerin kalkınıp gelişmesi, belli bir hedefi ve idealleri olan gençlerle ancak mümkündür. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olama hedefi olan Türkiye’nin, çok iyi bir gelecek planlaması yapması ve genç nüfusun buna hazırlanması gerekiyor.  Bu anlamda, Toplum önüne çıkan ve “rol model” olarak takdim edilen kişi ve kurumların, gençler tarafından çok iyi sorgulanması ve neyin örnek alınacağının iyi bilinmesi gerekiyor.Gençlerimizin aldıkları eğitimi daha ileriye taşıyarak, kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri ve başkalarından farklı bir duruş sergileyerek farkındalık oluşturmaları ve çok çalışmaları, kanımca “Kariyer” kavramının formülünü oluşturmaktadır” dedi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 1850 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.4.2013 15:07:02
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.