Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ MERMERİ İZMİR’DE TANITILDI
19. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 27 – 30 Mart 2013 tarihleri arasında İzmir Kültürpark’ta yapıldı. Elazığ’dan 8 firmanın yaklaşık 20 farklı mermeri tanıttıkları Fuarı, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal ile Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ziyaret etti.
 
Dünyada alanında önde gelen üç büyük fuar arasında yer alan MARBLE'a bu yıl 38 ülkeden ve 41 şehirden yerli ve yabancı bin 182 firma katıldı. Elazığ’dan Abamer, Alacakaya Mermer, Akdağ Mermer, Romer Mermer, Mesta Traverten, ATM Mermer, Elmad Mermer, Bilçağ Mermer gibi firmaların katıldığı fuarı ziyaret eden Elazığ TSO Meclis Başkanı Önal ile Yönetim Kurulu Başkanı Şekerdağ Elazığ firma stantlarını ziyaret ederek yetkililerle fuarı değerlendirdiler.
1998 yılında, Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği (UFI) tarafından üyeliğe kabul edilerek, ülkemizin dünya fuar otoriteleri tarafından tanınmış ilk uluslararası ihtisas fuarı olan MARBLE fuarını değerlendiren Elazığ firmaları önemli bir tanıtım yaptıklarını ifade ederek, 2013 yılının mermer satışı noktasında iyi bir başlangıç yaptığını, fuar ile birlikte bu artışın ciddi boyutlarda artacağını söylediler.
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da Elazığ’ın mermer sektöründe artık Türkiye genelinde ve dünyanın bir çok noktasında yakından bilindiğine dikkat çekerek, “MARBLE gibi önemli bir fuarda Elazığ’ı temsil eden Odamız üyesi mermer firmalarını fuar alanında Meclis Başkanımızla birlikte ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduk. Firmaların tanıtım anlamında son derece memnun kaldıklarına şahit olduk. İlimiz ihracatı açısından önemli bir konu olan mermer sektörünün 2013 yılında ihracat anlamında çok daha iyi noktalara geleceğini umut ediyoruz” dedi.
Başkan Nuri Önal’da fuarın çok büyük bir ilgi gördüğünü belirterek, “Mermer, makina ve inşaat sektörüyle ilgili sektörün hemen tüm temsilcileri fuara katılımcı ve ziyaretçi olarak iştirak etmişlerdir. Elazığ adına büyük önem taşıyan mermer sektörü ve mermer çeşitlerimizin çok etkili ve son derece titiz bir şekilde hazırlanan stantlarda sergilendiğini gördük. Firmalarımız gerçekten çok titiz bir şekilde hazırlık yaparak fuara katılmışlar. Kendilerini kutluyorum. Elazığ ekonomi ve sanayisi adına yararlı bir faaliyet olmuştur” dedi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 

Bu haber 4146 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.4.2013 14:40:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.