Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
GELİYORLAR…
Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ın girişimleriyle Elazığ’a gelecek olan 50’ye yakın işadamı, kentte yatırım yapmak için çeşitli incelemelerde ve temaslarda bulunacaklar.
Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ın girişimleriyle Elazığ’a gelecek olan 50’ye yakın işadamı, kentte yatırım yapmak için çeşitli incelemelerde ve temaslarda bulunacaklar.Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ’ın ,Elazığ eşrafı diye tanımladığı iş, sanat, siyaset ve bürokrasi kesiminden söz sahibi Elazığlılar, önümüzdeki dönemde Elazığ’a gelerek, şehrin var olan sıkıntılarını aşma noktasında çözüm önerileri sunacak ve yatırım planları yapacak.
Yurt içi ve yurt dışındaki Elazığlı kanaat önderlerini Elazığ’a getirip şehrin sıkıntılarını giderme adına çalışma yapan Şekerdağ, bugüne kadar 50’ye yakın isimle görüştü.Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, yaptığı açıklamada, yönetim olarak Elazığ’ın geleceği için önemli projeler üzerinde çalıştıklarını, önümüzdeki dönemde Elazığ’da güzel şeyler olacağını söyledi
       Mayıs ayında yapılacak Oda seçimlerinde başkanlığa yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği bazı projelerden bahseden Şekerdağ: “Bence Elazığ’ın en büyük sıkıntısı birlikteliğin olmaması. Biz yeni dönemde, eşraf dediğimiz şehrin gerçek kanaat önderlerini bir araya getirip, şehrin var olan sıkıntılarını aşma noktasında onlarla birliktelik yapacağız. Bu noktada sadece Elazığ’da değil, Tüm Türkiye genelinde hatta yurt dışındaki Elazığ eşrafını bir araya getirip Elazığ’ın sıkıntılarını giderme adına çalışma yapacağız. Bizim bu noktada çok önemli bir çalışmamız var. 5-6 aydır bunun için çalışıyoruz. Seçimleri Mayıs ayı içinde yapmayı düşünüyoruz. Seçimi bitirirsek bu çalışmaları inşallah hızlandıracağız. Şehrin önünü; açmak konusunda ne lazım gerekiyorsa onu yapmamız lazım. Bu varlıklı insanlar olur, yetenekli insanlar, tecrübeli insanlar olur, bunları bir araya getirecek bir ekibi kurmak zorunluluğumuz var diye düşünüyorum. “ diye konuştu.
 
GELSİNLER ELAZIĞ’IN SIKINTILARINI GİDERSİNLER…
Şekerdağ, Elazığ’ın altyapı itibariyle büyük bir potansiyele sahip olduğunu, ancak bu potansiyelin değerlendirilmediğine dikkat çekti. Bu noktada Elazığ’ın hak ettiği yerde olmadığını dile getiren Şekerdağ, şöyle konuştu. “Bunu her zaman söylüyoruz, Elazığ’ın sıkıntıları, eksikleri var. Ama çok fazla eksiği olan bir il değil. Mesela Elazığ’ın ulaşımda, sağlıkta, eğitimde bir sıkıntısı yok. Hayvancılıkta, Allah her şeyi vermiş. Mesela, Türkiye’de göller bölgesinde Elazığ en zengin iller arasında. Biz bu potansiyelleri kullanamıyoruz. İşte bunları kullanabilecek, hayata geçirebilecek, bu zenginliği insanlara geri dönüştürebilecek bir motivasyona ihtiyacımız var. Bu da insanla olur. Bu insanlar var. Bu insanlar uzak kalmış, biz onları buraya getirmekten korkmuşuz. Biz demişiz ki bu adam buraya gelirse Ticaret sanayi odası başkanı olur mu, milletvekili olur mu, belediye başkanı olur mu, yahu gelsinler. Gelsin ekmekmeği iyi ekmekçiye veriyorsun. Bundan daha güzel bir şey olur mu? Bunlar donanımlı insanlar. Ufku geniş insanlar. Elazığ’ın meselesini bilen insanlar. Gelsinler bu meselelere sahip olsunlar, Elazığ’ın sıkıntılarını gidersinler.
 
TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE OLAN FİRMALAR GELECEK
Bu noktada şehrin de üzerine düşeni yapması lazım. Ticaret odasına, belediyeye, valiliğe bir görev mi düşüyor, herkes üzerine düşeni yapması lazım. Bu şehri topyekyekün ayağa kaldırabilecek çalışmalar yapılması lazım. Bana göre sadece teşvik vererek şehri geliştiremezsiniz. Yani şehrin özel müteşebbis gücünün harekete geçirilmesi lazım. Bu nedir, sadece Elazığ’ı düşünmeyeceksiniz, dışarıdaki varlıklı insanları da düşüneceksiniz ve onlardan korkmayacaksınız. Onları buraya getirmek için ne gerekiyorsa yapacaksın. Bunu çok samimi söylüyorum, dışarıda Elazığ’a katkı sağlayacak ne kadar insan varsa onların hepsini buraya getireceğiz. Biz şuana kadar en az 20’ye yakın işadamıyla görüştük. Şimdilik isim vermeyeyim. Bunlar Türkiye düzeyinde kalbur üstü ve Türkiye’nin gündeminde olan firmalar. Bunlarla görüşüyoruz. Onları buraya getirmek kolay değil. Çünkü sistem oturmuş, adam profesyonel, kurumsal çalışıyor. Attığı her adımın hesabını yapıyor. Sizin onu ikna etmeniz böyle kolay değil.
Biz onlara Elazığ’ın potansiyelini anlatıyoruz. Diyoruz ki Elazığ’ın en az 2-3 tane 5 yıldızlı otele ihtiyacı var. Elazığ’a otel yaparsanız siz de kazanırsınız Elazığ da kazanır. Elazığ’ın ihtiyacı giderilir. Gelirseniz Elazığ’ın tarımına hayvancılığına yatırım yaparsanız siz de kazanırsınız, Elazığ da kazanır. Harput’a yatırım yaparsanız sizde kazanırsanız Harput da kazanır. Elazığ’a gelip vakıf Üniversitesi kurarsanız dışarıdan öğrencide gelir Elazığ’a çok büyük katkı sağlarsanız ve Elazığ’ın ihtiyacını giderir, siz de para kazanırsınız. Sen Elazığlısın baban hayrı için gel Elazığ’a yatırım yap demiyoruz. çok profesyonel kurumsal bir şekilde çalışıyoruz. Biz diyoruz ki Elazığ’ın şu zenginlikleri var, burada duruyor, gelin bu zenginlikleri paylaşalım. Mesela Elazığ’da mükemmel bir AVM’nin olması büyük bir ihtiyaçtır. Biz Elazığ’ın güzelliklerini ve zenginliklerini anlatıyoruz, onları bu şekilde ikna edip getirmeye çalışıyoruz. Onlar da bu konuda ikna oluyorlar. Dediğim gibi inşallah o eşraftan insanları buraya getirerek, insanları önümüzdeki dönem içinde Elazığ’ın ihtiyaçlarını giderme noktasında elimizin çok daha güçlü olacağına inanıyoruz. Bunu yaparsak Elazığ’ın sorunu kalmaz.
 
ELAZIĞ HALKI BİZE GÜVENSİN
Biz bir ekibiz. Bir duruşunun güven vermesi lazım. Eğer siz dışarıya karşı bir güven vermezseniz, insanlar size inanmazlarsa sizi kabul bile etmezler. Yani buralar çok önemli makamlar. Buraların başında oturan insanların ve ekibin dışarıya güven vermesi lazım. Birinci şart budur. Siz bu güveni veremezseniz, dışarıdaki insanlarla konuşamazsınız bile. Biz oluruz veya olmayız. Temennim bizim gibi güven veren insanların buraya gelip buraya oturmasıdır. Yani dışarıya o bağı kurabilecek, o diyaloğu kurabilecek ekibin oturmasıdır. Biz bir dönem daha oluruz, bir dönem sonra olmayız ama bir dönem sonra olsa bile buraya oturacak ekibin dışarıya, şehre, camiaya güven verecek bir ekibin olması lazım. Yani sözüyle özüyle oturmasıyla, kalkmasıyla yaptıklarıyla kamuoyuna güven verecek bir ekibin olması lazım. Bu sadece odada değil, bütün kurumlarda şarttır bu.
Bu haber 3503 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.4.2013 09:33:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.