Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Çayda Çıra Film ve Sanat Şenliği
 
Elazığ Sinema Derneği (ESİNDER) tarafından düzenlenen ve Elazığ TSO tarafında desteklenen 6. Uluslararası Elazığ Çayda Çıra Film ve Sanat Şenliği’ 12-17 Mayıs 2013 tarihlerinde etkinliklerle gerçekleştirilecek.
 
Elazığ Sinema Derneği'nce (ESİNDER)  bu yıl 6. sı düzenlenecek olan, Uluslararası Elazığ Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali'nde ‘anne’ ve bağlantılı olarak ‘kadın’ temasının işleneceği bildirildi.
Elazığ Sinema Derneği'nden (ESİNDER) yapılan açıklama, her geçen yılla birlikte ismini ve faaliyetlerini daha geniş çevrelere duyuran Çayda Çıra Film Festivali komitesinin amacının, Anadolu'nun en etkin ve kalıcı Film ve Sanat Festivalleri'nden birisi olmak olduğu belirtildi.
Bu sebeple arka arkaya film seanslarının düzenlendiği bir festivalden ziyade ana hedef grubunun öncelikle Elazığ ve bölge halkı olması kaydıyla Anadolu insanının sinema ve görsel sanatlara olan ilgisini artırıcı etkinliklerin düzenlendiği bir festival olmanın hedeflendiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bu amaçla, bu sene 12-17 Mayıs 2013 tarihleri arasında yapılması planlanan etkinlikte anne teması hem vefanın hem de bu çabanın gayreti ile işlenecektir. Anne ve bağlantılı olarak kadın temasının odak noktası alınacağı festivalde ödüllü uzun metraj ulusal film yarışması, ödüllü kısa film yarışması, konuk ülke uzun metraj film seçkileri, Elazığ film seçkileri, Türki Cumhuriyetler uzun metraj film seçkileri, resim ve fotoğraf sergileri, film söyleşileri, film çalıştayları ve atölyeler gala konserleri düzenlenecektir. Ayrıca E tipi cezaevi, çocuk bakım evleri, huzur evleri gibi dezavantajlı mekânlarda bulunan insanlarımız için de özel gösterimler planlanmaktadır.”
 
ŞEKERDAĞ: Festival İlimiz Tanıtımına Büyük Katkı Sağlıyor
Elazığ Çayda Çıra Film ve Sanat Şenliği’ni değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurlu Başkanı Ali Şekerdağ, “Bu yıl 6.sı düzenlenecek olan festivali Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak önemsiyor ve imkanlar ölçüsünde her yıl destekleyerek organizasyona katılıyoruz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi ilimizin en önemli eksikliği tanıtım yetersizlikleri hususudur. Bu doğrultuda Hazar Şiir Akşamları ve Elazığspor’un süper ligde olması gibi, Çayda Çıra Film Festivali de Elazığ adına çok önemli bir tanıtım organizasyonudur. Ülke genelinde kültür ve sanat şehri olarak kabul gören Elazığ’da bu tür uluslararası organizasyon ve kültürel etkinliklerin sayısının artması Elazığ’ın ‘marka kent’ olmasına büyük katkı sağlayacak ve ilimizin tüm değerleri gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanıtılacaktır. Bu düşüncelerle 6. sı gerçekleştirilecek olan bu organizasyona tüm halkımızın ve iş dünyasının katılımını bekler, emeği geçenlere teşekkürlerimi sunarım” dedi.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 1831 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.3.2013 10:43:29
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.