Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
TÜRK DÜNYASI SANATÇILARINDAN ODAMIZA ZİYARET
 
Nevruz Bayramı kutlamaları çerçevesinde bir konser gerçekleştirmek üzere Türk dünyasından Elazığ’a gelen sanatçılar Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ettiler.
 
Türk kültürünü araştırmak, yaşatmak ve geniş kitlelere tanıtmak amacıyla 1993 yılında kurulan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) insanlığın ortak mirası olan Nevruz geleneğini geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda coşkulu bir şekilde kutlamak için çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.
TÜRKSOY’un organizasyonu ve Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Elazığ TSO ve bazı kurumların katkılarıyla gerçekleştirilecek olan programa katılmak üzere Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tataristan, Kırım gibi ülkelerden gelen ve Elazığ’da bir konser verecek olan sanatçılar Başkan Şekerdağ’ı ziyaret ettiler.
Ziyarette Başkan Şekerdağ’a ülkelerine ait ürünler, yerel giyisiler ve tanıtım malzemelerinden takdim eden sanatçılar, etkinlikle ilgili bilgiler de verdiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şekerdağ ise Nevruz’un baharın başlangıcı olduğunu, Türk Dünyasında coşku ile kutlandığına dikkat çekerek, baharın ise yeni bir hayatın, daha güzel günlerin başlangıcı olarak kabul edildiğini kaydetti. Türk Dünyası’nın ve insanlığın ortak mirası olan Nevruz’un bir çok etkinlikle Elazığ’da kutlanmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Şekerdağ, etkinliğe katılan tüm sanatçıları tebrik etti.
 
Nevruz Yürüyüşü
Misafir sanatçıların protokol ziyaretlerinin ardından, Nevruz Bayramı programı mehter takımı eşliğindeki nevruz yürüyüşü ile başladı. İl Protokol üyeleri, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler katılarak mehter eşliğinde yürüdüler.
Programa Nevruz Bayramı kutlamaları çerçevesinde bir konser gerçekleştirmek üzere Türk dünyasından Elazığ’a gelen sanatçılarda katıldılar. Etkinlik daha sonra Öğretmenevi önünde devam etti. Mehter takımı konseri ile başlayan programda daha sonra Nevruz ateşi yakıldı ve örste demir dövüldü.
  
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 

Bu haber 1714 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.3.2013 11:22:16
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.