Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
“1071 KADIN İŞ HAYATINA KATILACAK” PROJESİ
 
TOBB, TEPAV, TOBB ETÜ, KOSGEB ile Keçiören Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) işbirliğinde, Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından desteklenen proje ile “1071 kadın iş hayatına katılacak” projesinin açılış ve tanıtım toplantısı Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nun da katılımı ile Ankara’da yapıldı.
 

 
 Projenin açılış töreninde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin yeni istihdam olanakları oluşturmak ve zenginleşmek için girişimci sayısını artırması gerektiğine işaret ederek, özellikle kadınların bu noktadaki çabalarını çok önemsediklerini vurguladı.
“1071 Kadın İş Hayatına Katılıyor” Projesi’nin açılış töreni TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Törene, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Emine Erdoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ile girişimci adayları katıldı.
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB-ETÜ'yü Türkiye'ye yeni girişimciler kazandırmak amacıyla kurduklarını anımsattı.
Üniversitenin kısa sürede en başarılı üniversitelerden biri olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, ''TOBB-ETÜ, bir girişimci fabrikası haline geldi. İşte bugün, 1071 kadın girişimcimizi, girişim fabrikamızda ağırlıyoruz'' dedi.
Ağustos ayına kadar 1071 kadına eğitim vereceklerini belirten Hisarcıklıoğlu, ''Bugün çok hayırlı bir iş için bir araya geldik. Projenin sonunda, bin 71 kadın girişimcimiz iş hayatına atılacak. Bin 71 kadınımızın bereketli eli ekonomiye değecek'' ifadelerini kullandı.
Proje kadar gösterilen büyük desteğin de kendisini çok mutlu ettiğini belirten Hisarcıklıoğlu, Emine Erdoğan'a ayrıca teşekkür etti.
 
Tekocak: Huzur Akademisi Büyük İlgi Görüyor…
Projenin açılışına katılan Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak, toplantının son derece yararlı olduğunu ifade ederek, “Toplantıya Başkan Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Vekili Prof.Dr. Serpil Bulut ve İkinci Başkan Fikriye Pirinçci ile birlikte katıldık. Özellikle Elazığ’da yaptığımız çalışmalar hakkında özellikle ikili görüşmelerimizde bilgiler verdik. Uygulamış olduğumuz Huzur Akademisi Projemiz son derece büyük bir ilgi gördü. Toplumsal huzur anlamında projenin en üst düzeyde desteklendiği Sayın Erdoğan ve TOBB Başkanımız tarafından bizzati dile getirildi”dedi.
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 2942 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.3.2013 11:41:11
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.