Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Bilici ve Arı’dan Başkan Şekerdağ’a Teşekkür
Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Mesut Arı ve Şemsi Reşit Bilici Odamızı ziyaret ederek, Elazığ Tarımı ile ilgili hazırlanan kitapları Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’a takdim ederek, katkıları nedeniyle teşekkür ettiler.
Ziyarette bir değerlendirme yapan Arı ve Bilici, Elazığ tarımı için önemli olan envanter ve mevcut durum bilgileri ile sorunlar hakkında hazırlanan yayınların tüm kurum ve kişiler tarafından hazırlanan çeşitli rapor ve projeler için önemli bir veri ve kaynak niteliği taşıdığını ifade ettiler. Açıklamada,  il tarım ve hayvancılığı ile ilgili verilerin güncelliğini yitirdiği bu nedenle çok sayıda kurum ve yatırımcının güncel verilere ihtiyaç duyarak kendilerine başvurduklarını söyleyerek, Elazığ TSO’nun da katkılarıyla üç ayrı yayın hazırlandığı ve dağıtıldığı belirtildi.
Başkan Şekerdağ’da imkanlar ölçüsünde ilin sosyo ekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlayacak her türlü girişim ve çalışmaya destek olmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde, “Elazığ için tarım ve hayvancılık çok büyük önem taşıyor. İl ekonomisi ve sanayisinin biz her zaman tarıma ve hayvancılığa dayanan bir sanayileşmeden geçmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Bu anlamda sizlerin de belirttiği gibi başta yatırımcılar olmak üzere proje ve diğer çalışmalarda güncel veriler her zaman ihtiyaç duyulan bir husus. Bu konuda çok değerli üç yayın hazırlanarak tüm kesimlerin istifadesine sunulmuştur. Ben sizlerin şahsında bu yayınlarda emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyor ve çalışmaların yararlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan yayınlar:
Elazığ İli Uluova Bölgesi Tarımsal Durum Raporu”, “Elazığ’da Tarım” ve “Elazığ İli Kuzova Bölgesi 1. Etap Köyleri Tarımsal Durum Raporu
Bu haber 2084 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.3.2013 16:36:01
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.