Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
“Üreten Kentler Anlatıyor”
Dünya Gazetesi’nde yayınlanan “Üreten Kentler Anlatıyor” yazı dizisi kapsamında Odamızın daveti üzerine Dünya Gazetesi Başyazarı Osman S. Arolat, Yazı İşleri Müdürü İbrahim Ekinci, Yurt Haberler Müdürü Handan Sema Ceylan ve Yazar Dr. Rüştü Bozkurt Elazığ’a gelerek sektör temsilcileriyle odak grup toplantısı ve işletme ziyaretleri gerçekleştirdiler.
 
 
Odak grup toplantıları
İki gün süren programın birinci günü Elazığ TSO’da ilin önde gelen sektörlerinde yer alan üretici firma temsilcileriyle değerlendirme toplantısı yapıldı. Değerlendirme toplantısına Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da katılarak ilin ekonomi ve sanayisi hakkında genel bir değerlendirme yaparak Oda çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Program gereği her ilde en fazla 6-7 firma temsilcisiyle yapılan grup toplantısına Elazığ’da Alacakaya Mermer, Akdağ Mermer, Kutlu Optik, Altungök Raf, Mavi Göl, Harputlu Süt Ürünleri firma temsilcileriyle birlikte, Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut ve Fırat Kalkınma Ajansı Uzmanları katıldı.
Toplantıda Dünya Gazetesi Yazarlarıyla firma temsilcisi ve kurum temsilcileri sektörlerle ilgili karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulundular. Firmalar sektördeki sorunları, beklentileri, hedeflerini ve mevcut durumlarıyla ilgili çeşitli soruları cevaplandırarak detaylı bilgiler verdiler.
 
Firma ziyaretleri ve Fırat Teknokentte Toplantı
Yazı dizisi çalışmasının ikinci gününde ise Elazığ OSB’de yer alan bazı tesisler ile birlikte Karacabey hayvancılık yatırımı ve Fırat Teknokent ziyaret edildi. Fırat Teknokent’te yer alan yazılım, bilişim ve Ar-Ge firmalarını ziyaret eden Dünya Gazetesi heyeti Fırat Teknokent Müdürü Prof.Dr. Erhan Akın’dan detaylı bilgiler alarak, yapılan değerlendirme toplantısına katıldılar.
Dünya Gazetesi’nde iki gün süreyle yayınlanacak olan yazı dizisi kapsamında Elazığ’ın sektörler ve yatırım konularıyla ilgili ayrıntılı bir tanıtım yapılacak.
 
Elazığ’ın tanıtımı üst düzeyde devam edecek
Dünya Gazetesi heyetinin Elazığ programını değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ’ın en önemli eksikliğinin tanıtım yetersizlikleri olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin ekonomi alanında en saygın yayın kuruluşlarından biri olan Dünya Gazetesi üst düzey yönetici ve yazarlarını iki gün boyunca Elazığ’da ağırlayarak başta sektörler olmak üzere ilimizin genel anlamda tanıtımı noktasında son derece önemli ve anlamlı bir faaliyet gerçekleştirdik. İki gün boyunca tam sayfa olarak yayınlanacak olan yazı dizisinde Elazığ tüm yönleriyle anlatılacak. İlimizin bir çok alanda önemli potansiyeli ve avantajı olmasına rağmen bu zenginliklerimiz maalesef işdünyasında tam anlamıyla bilinmiyor. Bu tür etkinliklerle bu önemli eksikliği gidermeye gayret gösteriyoruz. Bu anlamada çok sayıda medya kuruluşu ile üst düzey iyi ilişkilerimiz sayesinde tanıtım ve enformasyon çalışmalarımıza bundan sonrada devam edeceğiz” dedi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 3192 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.3.2013 11:56:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.