Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Donat Başkan Şekerdağ’ı Ziyaret Etti
               
          Sabah Gazetesi yazarlarından Yavuz Donat, Başkan Şekerdağ’ı makamında ziyaret etti.
 
Ülkemizin duayen gazetecilerinden Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Elazığ TSO’yu ziyaret ederek Başkan Şekardağ’la makamında bir görüşme yaptı. Ziyaret amacının ülke gündeminin son dönemdeki en önemli maddesi olan ‘açılım’ olduğunu belirten Donat, bölgedeki sivil toplum kuruluşları, halk, işdünyası ve her kesimin konuya bakış açısıyla ilgili yazı dizisi hazırladığını belirterek Başkan Şekerdağ’ın konuya bakışını sordu.
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, gençlik yıllarının başında yaşamının bir parçası haline gelen bu sorunun ülkenin son 30 yılını aşan çok geniş bir zaman dilimine yayıldığını belirtti. Şekerdağ değerlendirmesinde, “Gençlik yıllarımızın başında tanıştığımız bu sorun 30 yılı aşan bir zaman diliminde Türkiye’nin enerjisini ve kaynaklarını heba etmiş, binlerce vatandaşımıza acı yaşatmış ve bölgeler arasındaki kalkınmışlık makasının artmasına neden olmuştur. Şimdi yeni bir süreç başlatıldı. Bu süreç içerisinde hiç kimseyi incitmeden, soğuk kanlılıkla artık akan kanın durması için gereken ne ise yapılmalıdır. Gencecik insanlarımız ölüyor. Nice evlere ateş düştü.
Hepimizin yakından tanıdığı yada ailemizden birilerinin bu süreçte canı yandı. Türkiye’nin yaşamış olduğumuz bu yüzyılda artık buna bir dur demesi gerekiyor. Tunceli’nin en ücra köşesine bir yatırımcı istediği bir saatte gönül rahatlığı ile gidip oraya yatırım yaparak, hem işsizliğe çare olmalı hem de kaynaklarımızı etkili bir şekilde ülke ekonomisine kazandırmaya katkı sağlamalıdır.
Bunun yolu ise başta siyaset kurumundan olmak üzere toplumun tüm kesimlerine düşüyor. Tüm bu nedenlerle bu süreci destekliyoruz. 2013 yılı Ülkemizin tüm dağlarında çiçeklerin açtığı, kuşların öttüğü, huzur ve güvenin doruklara ulaştığı bir dönemin miladı olması en büyük temennimizdir” dedi.
 
Yavuz Donat Elazığ TSO'yu ziyaretinde Genel Sekreter M.Mehmet Karabulut, Başkanlık Danışmanı Nazım Mermer ve Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Etem Yalın ile de bir araya gelerek Elazığ gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundular.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 2495 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.3.2013 11:47:28
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.