Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Yatırım İmkanları Toplantısı
 
Elâzığ Kültür Derneği Genel Merkezinde, Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekilleri, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elâzığ Kültür Derneği Başkanı Prof.Dr. Haşim Çakırbay, Elazığlı bürokratlar ve çok sayıda işadamının katılımı ile Elazığ ekonomi ve sanayisi değerlendirildi.
 
 
Çakırbay: Elazığ sevdası her türlü zorluğu yener…
Elâzığ Kültür Derneği Başkanı Prof.Dr. Haşim Çakırbay, toplantının açılış konuşmasında, Vali Muammer Erol’a ve katılan diğer bürokrat ve işadamlarına teşriflerinden dolayı teşekkürlerini iletirken, Elâzığ insanında mevcut olan "Elâzığ Sevdası"nda birlik ve beraberliğin konsensüs bağlamında sağlanması durumunda Elâzığ'da halledilmeyi bekleyen birçok meselenin çözüleceğine inancının tam olduğunu, Elâzığ insanında var olan insan sevgisinin her zorluğun üstesinden gelmekte yeterli olacağını düşündüğünü ifade etti.
Elazığ tanıtım videosunun gösterilmesinden sonra konuşmasına başlayan Vali Muammer Erol; Ankara'da bulunan hemşehrilerle birarada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirttiği konuşmasını Elâzığ ile ilgili konularda bilgi vererek devam ettirdi.
 
Erol: Elazığ’da bir çok alanda atıl kapasite var…
Vali Erol; Elâzığ'da yatırım yapılması gereken alanların tespiti için devam eden "Kümeleme Çalışması" sonucunda, şehrin hangi alanına ne gibi bir yatırım yapılması gerektiğinin ortaya çıkartılmak istenildiğini, Elâzığ'da bilhassa tarım ve hayvancılık alanlarında ciddi düzeyde bir atıl kapasitenin bulunduğunu, esasında Elâzığ'da eksik olanın biraraya gelerek ortak iş yapamamak olduğunu ifade etti. Erol, Devletin sunduğu imkanları iyi değerlendirip, sahip olunan etkiler ve etiketler ile olumlu yönde girişimlerde bulunulması gerektiğini, burada da Elâzığlılara önemli görevler ve sorumluluklar düştüğünü söyledi.
 
 
Önal: Elazığ TSO önemli çalışmalara imza atıyor…
Toplantıda bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal Elazığ TSO’nun ile yatırım çekme ve ilin tüm potansiyelinin etkili şekilde tanıtılması hususunda önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Önal değerlendirmesinde, “Oda olarak son dört yıldan beri ilin en öncelikli sorunu olan tanıtım noktasında önemli çalışmalar yaptık. 4 dilde hazırlamış olduğumuz Elazığ tanıtım filminden bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 10 bin adet dağıttık. Bununla birlikte ilin potansiyel kaynaklarını oluşturan 8 ayrı konuda fizibilite raporu hazırladık. Fırsatlar Şehri Elazığ adlı bir yayın hazırlayarak bugüne kadar 5 bin adet dağıttık. Tüm bu çalışmalarla birlikte Valiliğimiz öncülüğündeki Elazığ Tanıtım Günleri ve Lobi çalışmalarına katılarak ilin mevcut durumu ve potansiyeli hakkında sunular gerçekleştirdik. Elazığ son dört yıl içerisinde 5 ulusal markayı kazanmıştır. Ancak elbette bu yeterli değil. İlin Sayın Valimizin de işaret ettiği gibi bir çok alanda potansiyeli olmasına karşın bu atıl durumda. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilde yapılacak her türlü yatırım için yardım, destek ve bizzati işin içinde olmaya hazırız. Amacımız 2023 yılında kaynaklarını ekonomiye kazandırmış, işsizlik sorunu olmayan ve ihracatı 1 milyar dolar alan bir şehir inşa etmektir” dedi.
 
Üzün potansiyeli değerlendirilecek…
Yaptığı değerlendirmenin katılımcılar tarafından büyük beğeni gördüğünü ve heyecan yarattığını belirten Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Ankara’da yaptıkları işadamları ile istişare toplantısında bugün 120 bin ton üretim kapasitesine ulaşan üzüm üretiminin, ekonomik değer haline gelmesi ve yatırıma dönüşmesi için bir çalışma başlattıklarını söyledi. Kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar beklediklerini ifade eden Önal, 7.5 milyon Dolarlık bir yatırım öngördüklerini söyledi.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 1838 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.3.2013 11:44:09
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.