Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
Büyükelçiden Başkan Şekerdağ’a Ziyaret
 
Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi lan Biggs resmi bir ziyaret kapsamında geldiği Elazığ’da Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret etti.
 
Başkan Şekerdağ Elazığ TSO’yu ziyaret eden Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi lan Biggs’e il ekonomi ve sanayisi hakkında tercüman aracılığı ile bilgiler verdi. Başkan Şekerdağ, karşılıklı ticaret ve işbirliklerinde artık uzak mesafelerin bile günümüz teknolojiyle yakın olduğunu belirterek her iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamayı arzu ettiklerini ifade etti. Başkan Şekerdağ konuşmasında il ekonomi ve sanayisi hakkında da bilgiler vererek Elazığ ilinin doğal kaynakları ve ihracat ürünleri ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu.
 
Elazığ Çok Güzel Bir Şehir…
Büyükelçi Biggs, Elazığ’ı ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu, belirterek “Avustralya ve Türkiye arasında 1915 Çanakkale Savaşları ile temeli atılan güçlü tarihi bağlar bulunmaktadır. İki ülke günümüzde eşsiz bir dostluğu paylaşmaktadır. Avustralya’da yaklaşık 150,000 Türk asıllı vatandaş yaşamaktadır. Bunlardan şüphesiz bir kısmı Elazığlıdır. Bugün bir sergi açılışını katıldım. Elazığ gerçekten ifade etmiş olduğunuz gibi doğal kaynakları kadar kültür değerleriyle de öne çıkan bir şehir. Nazik karşılamanız ve gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum” dedi.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 1834 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.3.2013 15:49:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.