Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
Milletvekili Balık, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nu Ziyaret Etti
Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Elazığ TSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ın da bulunduğu toplantıda Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Milletvekili Balık’la çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundular.
 
Şekerdağ: Kadın Girişimci Sayısını Artırıyoruz
Ziyarette bir değerlendirme yapan Başkan Şekerdağ, birkaç yıl öncesine kadar bir elin parmakları kadar olan Elazığ’daki kadın girişimci sayısını uyguladıkları girişimcilik projeleriyle artırdıklarını ifade ederek, “Bugüne kadar yaklaşık olarak 8 ayrı grupta bayanlara yönelik çeşitli mesleki ve girişimcilik eğitimleri verdik. Bugün Odamıza kayıtlı kadın girişimci üye sayısı 150’yi geçmiştir. Amacımız bu sayıyı çok yukarılara taşıyarak ekonomik hayata bayanların daha fazla katılımını sağlamaktır. Bu noktada Elazığ Kadın Girişimciler Kurulumuz çok güzel örnek bir proje yürütüyor inşallah çok kısa bir sürede Elazığ bu anlamda önemli bir noktaya ulaşacaktır” dedi.
 
Tekocak: Türkiye’ye Örnek Bir Proje Yürütüyoruz
Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak’da yaptıkları çalışmalar hakkında Milletvekili Balık’ı bilgilendirdi. Tekocak, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu tarafından uygulanan Huzur Akademisi projesi hakkında bilgiler vererek, “Sayın Milletvekilim, toplumsal huzur ve barış adına ülke genelinde başlatılan çok önemli ve anlamlı projeler söz konusu. Biz Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu olarak Huzur Akademisi adıyla bir yıl önceden böyle bir projeyi ilimizde uygulamaya koyduk. Bugüne kadar çok sayıda etkinlik gerçekleştirdik. Sayın Valimiz başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş bu projeye destek verdiler. Bu projeyi 2013 yılında SODES kapsamında değerlendirmek istiyoruz. Bu amaçla projemizi SODES’e sunduk desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
 
Bulut: Sosyal Sorumluluk Projemiz Devam Edecek
Huzur Akademisi Projesi Koordinatörü Prof.Dr. Serpil Bulut’ta verdiği bilgide, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleriyle özellikle kırsal alanda ve ilin kenar mahallelerindeki ailelere çok anlamlı bir hizmet götürdüklerini belirtti. Bulut, “Sayın Vekilim, bilgiye ulaşmada çok ciddi sıkıntıları olan bu bölgelerdeki ailelerimize günlük hayatta ihtiyaç duyacakları çok önemli bilgileri konusunda uzman kurum ve kişilerin desteğiyle götürüyoruz. Yaklaşık 5 saat süren ve 5 ayrı konunun işlendiği bu etkinlik çerçevesinde ayrıca ücretsiz sağlık taramaları da yapıyoruz. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi bu yıl bu projemizi SODES desteğiyle inşallah daha geniş kitlelere ve daha geniş bir perspektifle sunacağız” şeklinde değerlendirmede bulundu.
 
 
Balık: Elazığ TSO Önemli Hizmetler Yapıyor…
Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık’ta ziyarette yaptığı değerlendirmede Elazığ TSO ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerini kutlayarak, “Misafirperverliğiniz ve yapmış olduğunuz bu bilgilendirme için öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Projenizi son derece önemsediğimi ifade etmek istiyorum. İnşallah SODES desteği ile hedeflemiş olduğunuz başarı gelecektir. Bu konuda ben bir bayan olarak ve bir milletvekili olarak elimden gelen her türlü desteği sizlere vermeye hazırım. Çünkü son derece önemli bir çalışma gerçekleştiriyorsunuz. Sayın Başkanın bayan girişimci sayısını artırma noktasındaki girişim ve çabalarını da takdir ediyorum. Elazığ işte böyle güzel çalışma ve işbirlikleriyle ancak istenilen noktaya gelecektir. Ben bir kez daha bu çalışmalarınızdan ötürü sizleri kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.  
Bu haber 2582 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.3.2013 10:40:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.