Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ŞEKERDAĞ: Elazığ Adına Önemli Bir Süreç Başlıyor…
 
15 Şubat 2013 tarihinde başlayacak olan TKDK Hibe Destekleri bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, “Tarım, Hayvancılık, Su Ürünleri ve Kırsal Turizm gibi Elazığ’ın önemli kalkınma alternatiflerinin yatırıma dönüşmesi için önemli bir süreç başlamıştır” dedi.
 
13 Şubat 2013 tarihinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıya yoğun bir katılım olurken, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ Koordinatörlüğü uzmanları hibe destekleri hakkında bilgilendirme yaptılar…

236 milyon 428 bin avro destek…
Bilgilendirme toplantısının açılışını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ “15 Şubat 2013 tarihinde başlayacak ve bir ay sürecek olan, hibe çağrısından ilimiz işletmelerinin en üst düzeyde istifade etmeleri ve ilimizin yeni yatırımlar kazanması açısından, bugün TKDK Uzmanlarıyla bu bilgilendirme toplantısını yapıyoruz.
Tarım, Hayvancılık, Kırsal Turizm gibi ilimizin önemli avantajlarının yatırıma dönüşmesi ve bu alanlarda yatırım yapma düşüncesi olan girişimciler için, çok önemli bir fırsat sunulduğunu, öncelikle belirtmek istiyorum.
Odamız; İlimizin İPARD projesi kapsamında sunulan desteklerden istifade etmesi hususunda, ilgili bakanlıklar ve çok sayıda kurumla, yoğun yazışma ve görüşmeler yaparak, ilimizde TKDK Ajansının kurulması ve desteklerin bir an önce başlatılmasına öncülük etmiştir.
2012 yılında kurulan Elazığ Ajansı ülkemizin 9. Teklif çağrısına dahil edilmiş olup, bu dönemde kullanılacak toplam hibe miktarı 236 milyon 482 bin avrodur.
Bu önemli bütçeden ilimiz işletmeleri başta olmak üzere girişimcilerin en üst düzeyde istifade etmeleri hususunda bilgilendirme ve destek hizmetlerimiz devam etmektedir.
Elazığ TKDK Uzmanlarının katılımı ile, geçtiğimiz yıldan beri çeşitli kez bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. 15 Şubat 2013 tarihinde başlayacak ve bir ay sürecek, teklif çağrısı için, tüm detaylar ve müracaat koşulları ile değerli katılımcıların çeşitli sorularına, bugün, TKDK Uzmanlarımız cevap vereceklerdir. Desteklenecek sektörler arasında yer alan; Tarım, Hayvancılık, Su Ürünleri, Kırsal Turizm gibi alanlarda TKDK Destekleriyle birlikte İlimizde yeni bir dönem başlamasını umut ediyoruz” dedi.
 
TKDK Uzmanlarından Bilgilendirme
Açılış konuşmasının ardından Elazığ Kırsal Kalkınma Ajansı Uzmanları tarafından yapılan sunu ile proje hakkında detaylı bilgiler verilerek, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1558 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.2.2013 16:52:00
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.