Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
TKDK HİBE DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
 
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ Koordinatörlüğü, proje başvuru çağrı ilanına çıkmış olup, Odamızın koordinasyonunda ilimiz işletmeleri ve girişimcilerin bilgilendirilmesi amacıyla TKDK Elazığ Koordinatörlüğü uzmanlarının katılımı ile Odamız Yeni Hizmet Binasında 13 Şubat 2013 Çarşamba günü saat:14.00’da geniş katılımlı bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.
 
 
ŞEKERDAĞ: Bu önemli fırsat iyi değerlendirilmelidir
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ yaptığı açıklamada, tarım, hayvancılık, kırsal turizm gibi ilimizin önemli avantajlarının yatırıma dönüşmesi ve bu alanlarda yatırım yapma düşüncesi olan girişimciler için çok önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.
 
Şekerdağ açıklamasında, “İlimizin İPARD projesi kapsamında sunulan desteklerden istifade etmesi hususunda ilgili bakanlıklar ve çok sayıda kurumla yoğun yazışma ve görüşmeler yaparak ilimizde TKDK Ajansının kurulmasına öncülük edilmiştir. 2012 yılında kurulan Elazığ Ajansı ülkemizin 9. Teklif çağrısına dahil edilmiş olup, bu dönemde kullanılacak toplam hibe miktarı 236 milyon 482 bin avrodur. Bu önemli bütçeden ilimiz işletmeleri başta olmak üzere girişimcilerin en üst düzeyde istifade etmeleri hususunda bilgilendirme ve destek hizmetlerimiz devam etmektedir. Elazığ TKDK Uzmanlarının katılımı ile geçtiğimiz yıldan beri çeşitli kez bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. 15 Şubat 2013 tarihinde başlayacak ve bir ay sürecek teklif çağrısı için tüm detaylar ve müracaat koşulları ile değerli katılımcıların çeşitli sorularının cevaplandırılması hususunda teklif çağrısı öncesi bir toplantı organize etmiş bulunmaktayız. Bu toplantıya öncelikle; Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi, Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm, Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi konularında yatırım düşüncesi olan üyelerimiz ve tüm girişimcilerin katılmasını beklemekteyiz.
Bu düşüncelerle toplantının ilimiz ekonomi ve sanayisinin gelişmesine katkı sağlamasını diler saygılar sunarım” dedi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1585 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.2.2013 12:13:32
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.