Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO ile TEB Arasında Protokol:
KOBİ’lere Nefes Aldıran Kredi
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Ekonomi Bankası arasında, Oda Üyelerine yönelik 500,000 TL ye kadar 36 ay vadeli ve 3 ay ödemesiz dönem avantajlarını içeren kredi protokolü imzalandı.
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ın makamında gerçekleştirilen imza törenine, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ TEB Şube Müdürü Fatma Tuğba Yalçın ve Hürriyet Caddesi TEB Şube Müdürü Celal Tosun katıldı.
 
TEB Her Alanda Kobi’lerin Yanında
Elazığ TEB Şube Müdürü Fatma Tuğba Yalçın protokolde yaptığı konuşmada Kobiler için işletme sermayesi yada yatırıma yönelik ticari ihtiyaçlarını kredilendirmek için, 36 aya kadar vade, 3 ay ödemesiz dönem opsiyonu ile KOBİ’lere nefes aldırmak istediklerini belirtti. Yalçın, Elazığ TSO Üyelerine TEB’in tüm bankacılık hizmetlerini sunmayı arzu ettiklerini de ifade ederek, “Biz sadece işletmelere para veren yada para alan bir banka değiliz. Uzun yıllardan beri özellikle KOBİ’lerin yatırımlarının her aşamasında kendilerine ücretsiz danışmanlık yapmayı kendimize ilke edinmiş bir bankayız. Ülkemizde işletmelerin başta kurumsallaşma olmak üzere, yatırımlarının her aşamasını çağın gerektirdiği koşullarda yerine getirmesi hususunda Elazığ TSO çok değerli ve dikkat çeken faaliyet ve etkinlikler yapıyor. Biz de banka olarak bu etkinliklerin birçoğuna katılarak istifade ediyoruz. İş dünyamızın Elazığ TSO ve TEB’in tüm hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanmalarını öncelikle bekliyoruz. Çünkü, sunulan bu hizmetler aslında işletmelerin mevcudiyetlerini devam ettirmeleri açısından büyük önem taşıyor. Burada Sayın Başkan şahsında Elazığ TSO üyelerine bu anlamda her türlü desteği vermeye devam ettiğimizi bir kez daha yinelemek istiyorum. Protokolümüz iş dünyamıza hayırlı olsun” dedi.

Kredi Vermek İçin Yarışmıyoruz
Hürriyet Caddesi TEB Şube Müdürü Celal Tosun’da yaptığı değerlendirmede, işletmelere her ne pahasına olursa olsun kredi verme gibi bir anlayışları olmadığını önemli olanın kredi kullanan işletmelerin daha büyük sorunlarla karşılaşmadan ticari faaliyetlerini geliştirerek büyümeleri olduğunun altını çizdi.
 
Finans Sektörü ve İş Dünyası Et ve Tırnak Gibidir
Protokolde bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da TEB’in bankacılık hizmetleri ile birlikte KOBİ’lere yönelik danışmanlık ve bilgilendirme faaliyetlerini takdir ettiklerini belirtti.
Finans sektörü ile iş dünyasının et ve tırnak gibi birbirini tamamladığını belirten Başkan Şekerdağ; “Ülkemizde maalesef özellikle ekonomik krizlerle birlikte finans ve bankacılık sektörü ile iş dünyası arasında bir kopma yaşandı. Bu sorun bölgemizde daha ciddi boyutlarda kendini gösteriyor. Özellikle teminatlar konusunda batı illerindeki teminatla doğu illeri arasında bir ayrışım söz konusu.
Bu bölgede örenğin bir milyonluk teminatlar bankalar tarafından iki-üç yüz bin lira olarak değerlendiriliyor. Oysa batıda bir milyonluk bir teminat en az yediyüz bin olarak değer görüyor. Bu durum bölgemiz iş dünyası adına çok büyük bir kayıptır. Bunun tüm bankalar tarafından düzeltilmesi öncelikli beklentimizdir. İş dünyasının her dönem acil nakit ve diğer bankacılık hizmetlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Bu anlamda TEB önemli bir fırsat sunmuştur inşallah üyelerimiz için yararlı bir protokole imza atıyoruz.”dedi.
 
ELAZIĞ TSO
 
Bu haber 2115 defa okundu.
Ekleme Tarihi :6.2.2013 14:14:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.