Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
TKDK PROJE TEKLİF ÇAĞRISI YAYINLANDI
 
(TKDK) Elazığ Koordinatörlüğü'nün, 9.proje başvuru çağrı ilanına çıktığı bildirildi.
 
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ Koordinatörlüğü'nün, 9. proje başvuru çağrı ilanına çıktığı bildirildi.
TKDK İl Koordinatörü Turan KARAHAN, yaptığı açıklamada, ilanın bütçesinin 236 milyon 482 bin avro olduğunu söyledi.
KARAHAN, 9. çağrı dönemi kapsamında, hazırlanacak projelerin 15 Şubat Cuma günü saat 09.00'dan itibaren kabul edilmeye başlanacağını ifade ederek, son teslim tarihinin 15 Mart 2013 olduğunu bildirdi.
Bu çağrı kapsamında sunulacak projelerin yatırım sürelerinin 2 taksiti geçmeyecek şekilde planlanması gerektiğini belirten KARAHAN, şunları kaydetti:
“Başvuru tek taksit olarak planlanmışsa yatırım süresi ve ödeme talebi paketinin hazırlanıp kuruma sunulması toplam 5 ayı geçmemelidir. Başvuru iki taksit olarak planlanmışsa birinci taksitin yatırım süresi ve ödeme talebi paketinin hazırlanıp kuruma sunulması 5 ay içerisinde olmalıdır. İki taksitli başvurularda toplam yatırım süresi 10 ayı geçmemelidir. Onaylanan projelere yüzde 50-65 arasında hibe sağlanacaktır. Şu ana kadar 5 yatırım kalemi destekleniyordu. 9. proje çağrı ilanı ile birlikte buna 5 yeni yatırım kalemi daha eklenerek bundan sonra toplam 10 yatırım kalemi desteklenecektir. Bu yatırım konuları ana başlıklar itibariyle şunlardan oluşmaktadır: Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi, Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm, Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi konularını içermektedir. Elazığ TKDK Koordinatörlüğü AB Komisyonundan Yetki Devri almadığı için projesi onaylanan firmalarla sözleşmeler yetki devrinden sonra yapılacaktır” dedi.
 
Proje Teklif Dökümanlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız.
Bu haber 1530 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.1.2013 11:07:45
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.